Zamknij

Mysimba - co trzeba o nim wiedzieć?

20:58, 20.03.2022 . Aktualizacja: 20:59, 20.03.2022
Skomentuj

Szukasz skutecznego sposobu wspomagającego leczenie otyłości? Rozpoczynasz lub jesteś w trakcie terapii odchudzającej? Sprawdź innowacyjny lek o przedłużonym uwalnianiu Mysimba. Dowiedz się, jak oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy i te obszary mózgu, które są związane z pokarmem i jego przyswajaniem.

Co to jest Mysimba?

To innowacyjny lek przeciw otyłości, w którym połączono synergetyczne działanie dwóch substancji czynnych takich jak chlorowodorek naltreksonu i chlorowodorek buprioprionu. Nie podlega niestety refundacji i jest przepisywany przez lekarza. Lek wykazuje głównie działanie na ośrodkowy układ nerwowy.

Oba składniki leku wzajemnie na siebie oddziałują. Badanie wykazały, iż ich skojarzenie działa hamująco na procesy i mechanizmy neurochemiczne. Mysimba jest przepisywana pacjentom, u których inne metody leczenie nadwagi i otyłości zawiodły. Główny mechanizm działania leku polega na ograniczaniu łaknienia poprzez jądro łukowate i obszar mezolimbiczny.

Jakie efekty przynosi stosowanie leku Mysimba?

Pierwsze widoczne rezultaty zazwyczaj pojawiają się bardzo szybko. Optymalne tempo obniżenia masy ciała powinno wynosić od 0,5 do 1 kilograma na tydzień. Na początku terapii utrata masy przebiega szybko, jednak w kolejnych miesiącach zwalnia. Nie należy jednak stresować się innym niż u innych osób procesem obniżania wagi, ponieważ każdy z nas ma inny organizm i metabolizm.

Ważnym elementem w powodzeniu i przebiegu terapii jest motywacja pacjenta. Należy pamiętać o określonych i stałych porach przyjmowania leku. Niemniej ważna jest stosowana dieta i aktywność fizyczna. Stosowanie się do tych zaleceń powinno przynieść długotrwałe efekty. Trzeba jednak zaznaczyć, iż w przypadku braku obniżenia masy ciała u pacjenta o co najmniej 5 procent w ciągu 16 tygodni, należy jak najszybciej udać się do specjalisty.

Dawkowanie i sposób przyjmowania leku

Odpowiednia dawka leku powinna być odpowiednio dobrana przez lekarza. Należy go poinformować o wszystkich leczonych aktualnie chorobach, między innymi takich jak: nadciśnienie tętnicze, choroby tarczycy, miażdżycę, choroby nerek i wątroby. Lekarz prowadzący powinien przeprowadzić dokładny wywiad i uwzględnić inne dotychczas przyjmowane leki, aby odpowiednio dobrać nieobciążającą dawkę.

Lek Mysimba podobnie jak Orlistat może być przyjmowany jedynie przez osoby dorosłe, ale nie powyżej 75 roku życia. Absolutnie zakazane jest łączenie leku z alkoholem, ponieważ zwiększa to ryzyko wystąpienia napadu padaczkowego. Lek przyjmuje się doustnie i popija dużą ilością wody. Nie należy go przegryzać ani żuć. Na początku stosowania Mysimby, należy przygotować organizm do jej przyjmowania przez okres 4 tygodni. Następnie dawka leku może być stopniowo zwiększana. W pierwszym tygodniu przyjmuje się jedną tabletkę dziennie z rana, w drugim dwie tabletki dziennie, jedną z rana i jedną wieczorem, a w trzecim tygodniu trzy dawki dziennie, dwie wieczorem i jedną rano. W czwartym tygodniu osiąga się już dawkę docelową, czyli cztery tabletki dziennie, dwie rano i dwie wieczorem.

Źródło: e recepta Medyk Online

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%