Zamknij

Zatrzymany przez sopocką policję, próbował uciekać! Co miał na sumieniu kierowca Jaguara?

13:33, 07.11.2019 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj około godz. 18.00 policjanci prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Jaguar XE, po tym jak jego kierujący na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. 3 Maja w Sopocie nie zastosował się do znaku „STOP”.

Mężczyzna, gdy tylko zatrzymał samochód, wysiadł z auta, był wyraźnie zdenerwowany i nie stosował się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy. Podczas kontroli oświadczył, że nie ma przy sobie żadnych dokumentów i spieszy się, a nie zatrzymał się przed znakiem, bo żaden samochód nie jechał ul. 3 Maja. W pewnym momencie kierujący Jaguarem próbował też uciec z miejsca, ale natychmiast został obezwładniony przez policjantów i zatrzymany.

Funkcjonariusze znaleźli w samochodzie dokumenty należące do mężczyzny i ustalili, że jest to 40-letni mieszkaniec Warszawy poszukiwany przez warszawskich policjantów w związku ze sprawą oszustwa. Mundurowi ustalili też, że kierując samochodem złamał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje do sierpnia 2021 roku oraz zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Zaraz po zatrzymaniu 40-latek został doprowadzony do sopockiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie, natomiast samochód odholowano na parking policyjny.

Mieszkaniec Warszawy usłyszał już zarzut kierowania pojazdem pomimo cofniętych uprawnień oraz złamania sądowego zakazu. Przyznał się do tych czynów. Sopoccy policjanci ukarali go też mandatami za popełnione wykroczenia. Mężczyzna w przeszłości był notowany m.in. prowadzenie samochodu pomimo cofniętych uprawnień do kierowania, oszustwo i przywłaszczenie.

Za złamanie zakazu sądowego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania grozi do 2 lat więzienia.

inf./zdj: KM Policji w Sopocie

[ALERT]1573131010197[/ALERT]

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz