Zamknij

Mogło dojść do tragedii? To nie pierwszy raz, kiedy jechali "na podwójnym gazie"

15:00, 16.12.2019 P.S Aktualizacja: 08:39, 18.12.2019
Skomentuj Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie

Mimo wielu kampanii oraz apeli dotyczących trzeźwości za kierownicą, kierujący nadal wsiadają za kółko na „podwójnym gazie”. Tylko w ostatnim czasie policjanci zatrzymali na terenie Sopotu dwóch nietrzeźwych kierowców, którzy w przeszłości byli już prawomocnie skazani za jazdę pod wpływem alkoholu oraz wydano decyzję o cofnięciu im uprawnień do kierowania pojazdami. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty.

Każdego dnia sopoccy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku prowadzą na ulicach Sopotu wzmożone działania, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę m.in. na prędkość, z jaką poruszają się kierujący pojazdami, ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz bezpieczeństwo wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Tylko w ostatnich dniach policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy w przeszłości byli już prawomocnie skazani za jazdę w stanie nietrzeźwości. W ciągu dnia na ul. Chopina policjanci prewencji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa, po tym jak zauważyli, że na zmianę rusza on do przodu i do tyłu. Funkcjonariusze od razu wyczuli silną woń od 50-letniego kierowcy, a przeprowadzone badanie wykazało, że ma on w wydychanym powietrzu ponad 1,7 promila alkoholu. W wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach funkcjonariusze ustalili też, że w przeszłości 50-letni gdańszczanin był już prawomocnie skazany za jazdę w stanie nietrzeźwości i prowadził pojazd pomimo wydanej decyzji o cofnięciu mu uprawnień do kierowania. Sprawca trafił do policyjnego aresztu i po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut za popełnione czyny.

Także policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku patrolując w ciągu dnia rejon Dolnego Sopotu wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego 53-latka, który kierował renault scenic. Sprawca został osadzony w policyjnym areszcie i gdy tylko wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, będąc wcześniej prawomocnie skazanym za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym, prowadząc przy tym pojazd pomimo wydanej przez Starostę Kościerskiego decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania w zakresie kategorii B.  

Policjanci przypominają, że za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. W przypadku, gdy sprawca był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, podlega on karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu prowadzi samochód, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Komenda Miejska Policji w Sopocie

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

hardyhardy

0 1

kara bezwzlednego wiezienia, przepadek mienia, przeciez ci ludzie maja w dupie prawo i zycie innych! 16:18, 16.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%