Zamknij

Wyzywał i bił swoją żonę! Zarzuty dla mieszkańca Sopotu

14:04, 11.12.2019 J.F Aktualizacja: 15:21, 11.12.2019
Skomentuj

W miniony piątek w godzinach wieczornych oficer dyżurny sopockiej policji otrzymał zgłoszenie od świadka, że w jednym z mieszkań w Sopocie mąż pobił żonę. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol. Interweniujący mundurowi dowiedzieli się od pokrzywdzonej kobiety, że jej mąż kilka tygodni wcześniej ponownie z nią zamieszkał i już po kilku dniach zaczął wszczynać awantury, podczas których wyzywał ją i bił powodując obrażenia ciała.

W trakcie interwencji do mieszkania wrócił 72-letni mąż kobiety, który od razu został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W rozmowie z policjantami mężczyzna przyznał się, że uderzył żonę oraz twierdził, że w swoim mieszkaniu będzie robił co mu się podoba.

Policjanci sporządzili niebieską kartę, ustalili świadków zdarzenia oraz zgromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego 72-letni sprawca usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad swoją żoną. Funkcjonariusze doprowadzili też sprawcę do prokuratury na dalsze czynności procesowe, gdzie prokurator po jego przesłuchaniu skierował do sądu wniosek o areszt tymczasowy. Sąd przychylił się do tego wniosku i 72-letni sopocianin najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna w przeszłości był już notowany za podobne przestępstwo i był tymczasowo aresztowany. Za przestępstwo znęcania się grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wyzywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec innych osób. Widząc przemoc poinformuj o tym Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

inf. KM Policji w Sopocie

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%