Zamknij

Pijani skakali po samochodach, doprowadzając do strat na ponad 4 tys. zł. Grozi im 5 lat więzienia

18:00, 28.11.2019 | P.S
Skomentuj Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie
REKLAMA

Sopoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lat podejrzanych o uszkodzenie kilku samochodów. Mieszkańcy woj. warmińsko-mazurskiego w nocy na jednej z ulic miasta bez żadnego powodu i okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego chodzili po zaparkowanych samochodach, rzucali w nie przedmiotami i z jednego wyrwali wycieraczkę. Sprawcy usłyszeli już zarzuty uszkodzenia trzech pojazdów. Policjanci docierają do pozostałych właścicieli aut i niewykluczone, że podejrzanym wkrótce zostaną uzupełnione zarzuty

W niedzielę nad ranem sopoccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic Sopotu dwóch mężczyzn skakało po zaparkowanych samochodach i uciekli. Na miejsce natychmiast skierowano patrole policyjne, gdzie funkcjonariusze potwierdzili, że kilka samochodów zostało uszkodzonych m.in. poprzez wgniecenia karoserii i zarysowanie lakieru. Interweniujący policjanci mając rysopis sprawców od razu rozpoczęli poszukiwania i w wyniku penetracji pobliskiego rejonu zatrzymali mężczyzn odpowiadających temu rysopisowi. Okazało się, że to mieszkańcy woj. warmińsko-mazurskiego w wieku 21 i 22 lat. Obaj w chwili zatrzymani byli nietrzeźwi, alkomat pokazał u każdego z nich ponad 1,5 promila alkoholu. Zaraz po zatrzymaniu trafili oni do policyjnego aresztu.

Pracując nad sprawą śledczy ustalili właścicieli samochodów biorących udział w zdarzeniu i dotarli od trzech z nich. Pokrzywdzeni wycenili wartość strat łącznie na ponad 4 tys. zł. Sprawcy na podstawie zebranych dowodów usłyszeli już zarzuty, iż działając wspólnie w miejscu publicznym i bez żadnego powodu, a przez to okazując rażące lekceważenie porządku prawnego, uszkodzili zaparkowane trzy pojazdy, powodując w nich zniszczenia w postaci wgnieceń karoserii, zarysowania lakieru i wyrwania wycieraczki. Sprawa jest w toku. Funkcjonariusze docierają do kolejnych właścicieli aut i niewykluczone, że sprawcom wkrótce zostaną uzupełnione zarzuty.

Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na działanie z pobudek chuligańskich sprawcy muszą liczyć się z obostrzeniem kary.

Komenda Miejska Policji w Sopocie

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz