Zamknij

Wielki powrót ... do więzienia! Recydywista wpadł w ręce sopockiej policji. Co miał na sumieniu?

11:50, 26.11.2019 J.F Aktualizacja: 12:04, 26.11.2019
Skomentuj

Sopoccy policjanci po raz kolejny zatrzymali 37-letniego recydywistę. Kilka dni temu sprawca usłyszał zarzut kradzieży butelek z alkoholem oraz próbę kradzieży kolejnych. Tym razem mężczyzna został zatrzymany po tym jak śledczy ustalili, że ukradł telefon komórkowy znajomemu mężczyźnie. Skradziony łup funkcjonariusze zwrócili już właścicielowi, a sprawca za popełnione przestępstwo usłyszał zarzut. Grozi mu nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

W weekend do komendy miejskiej w Sopocie zgłosił się pewien mężczyzna i powiadomił o kradzieży telefonu komórkowego. Pokrzywdzony poinformował funkcjonariuszy, że spotkał dwóch mężczyzn i kobietę, spożywał z nimi alkohol oraz w pewnym momencie został przez nich okradziony. Sprawcy ukradli mu telefon o wartości kilkuset złotych.

Sprawą od razu zajęli się policjanci. Wyjaśniając okoliczności zdarzenia śledczy przeanalizowali zapisy monitoringu znajdującego się w pobliżu miejsca zdarzenia i ustalili, że pokrzywdzony spotkał się ze znanymi im: 40-letnią kobietą oraz dwoma mężczyznami w wieku 30 i 37 lat. Starszy z nich to recydywista, którego kilka dni wcześniej zatrzymali mundurowi, po tym jak próbował ukraść alkohol ze sklepu, a wcześniej ukradł z tego sklepu 25 butelek z alkoholem. Jeszcze tego samego dnia cała trójka została zatrzymana przez funkcjonariuszy i trafiła do policyjnego aresztu.

Pracując nad sprawą śledczy zebrali dowody, z których wynikało, że to 37-letni recydywista ukradł telefon pokrzywdzonemu. Funkcjonariusze odzyskali skradziony łup i zwrócili go właścicielowi, a sprawca na podstawie dowodów usłyszał zarzut kradzieży. Dodatkowo zastosowano wobec niego dozór policyjny. Pozostała dwójka po przesłuchaniu została zwolniona.

  • Za kradzież w warunkach recydywy grozi do 7,5 roku pozbawienia wolności. 

inf. KM Policji w Sopocie

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

MayMay

0 0

WOW just what I was searching for. Came here by
searching for w im (<a href='https://nudegalleryyyuwfe.blogspot.com'>nudegalleryyyuwfe.blogspot.com</a>) 20:17, 17.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%