Zamknij

Pomorskie: wojsko pomoże policji. Porozumienie Komendanta Wojewódzkiego z Wojskami Obrony Terytorialnej

12:56, 21.11.2020 | A.N
Skomentuj Fot. KWP Gdańsk
REKLAMA

20 listopada br. Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński oraz dowódca 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio kmdr Tomasz Laskowski podpisali porozumienie o współpracy. Jest ono deklaracją podejmowania wspólnych działań m.in. w przypadku wystąpienia zdarzeń kryzysowych, ratowania życia ludzkiego, poszukiwania osób zaginionych oraz szkolenia w tym zakresie.

Podstawą do zawierania tego typu umów pomiędzy brygadami OT a wojewódzkimi komendami policji jest porozumienie podpisane 5 lutego 2020 br. przez Dowódcę Wojsk Obrony Terytorialnej gen.dyw. Wiesława Kukułę i Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka. Głównymi założeniami porozumienia zawartego w Komedzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ma być współpraca obejmująca zagadnienia z zakresu zarządzania kryzysowego, ratowania życia ludzkiego i poszukiwania osób zaginionych.

Podczas wspólnych szkoleń poruszane będą tematy sposobu przekazywaniu informacji niezbędnych do realizacji postanowień porozumienia, korzystaniu z bazy szkoleniowej, materiałów szkoleniowych oraz świadczeniu usług dydaktycznych, współpracy kadry instruktorskiej, dydaktycznej oraz pomocy innych specjalistów. Strony będą sobie udzielać wsparcia logistycznego w zależności od potrzeb, polegającego w szczególności na umożliwieniu korzystania - zgodnie z zawartymi umowami - z zakwaterowania i strzelnic, sprzętu o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym oraz środków transportu.

W ramach operacji "Odporna Wiosna" żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej prowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami policji, które miały na celu ograniczenie rozprzestrzenia się wirusa SARS-CoV-2. Terytorialsi wspierali policjantów, którzy w porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdzali, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach.

Podpisany dokument przekłada się dziś na praktyczne działania i usprawnia podejmowanie wspólnych akcji wojska i policji na szczeblu lokalnym.

Źródło: Maciej Szalbierz 7 PBOT

(A.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Obserwator Obserwator

2 1

Ale jak, to znaczy policja będzie uczyć tych z WOT jak lać pałkami teleskopowymi po cywilnemu kobiety na ulicach i jak zabijać paralizatorami na komendzie ? Czy o co chodzi ?? 19:32, 21.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BrawoBrawo

1 1

Moze w koncu azjatyckie wrzeszczące hordy ze stepów napotkajà ściane..... 23:46, 21.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz