Zamknij

Półwysep Helski w czołówce najbezpieczniejszych plaż Europy

09:10, 31.05.2020 | A.N
Skomentuj facebook / miasto Hel oficjalny profil
REKLAMA

Najsłynniejszy półwysep w Polsce odniósł sukces w rankingu European Best Destinations. Wybierając najbezpieczniejszą plażę, organizatorzy badania kierowali się czynnikami takimi jak mała liczba osób zakażonych koronawirusem, wielkość plaży i liczba metrów kwadratowych dostępnych dla każdej osoby na plaży.

Półwysep Helski urzekł oceniających m.in. niezwykłą wielkością, która wynosi 35 km długości i 30 metrów do 3 kilometrów szerokości. Przy tak sporych obszarach, trójmiejskie nadmorskie kąpieliska wyglądają skromnie i nie mogły zostać uwzględnione w rankingu. Ważną rolę odegrała również liczba zachorowań na COVID-19.

– Polska jest jednym z krajów europejskich najmniej dotkniętych koronawirusem, podobnie jak Portugalia i Grecja. Jest tam do 20 razy mniej przypadków niż w najbardziej dotkniętych krajach Europy Zachodniej. Tutaj szpitale nigdy nie były przeciążone, a Polska ma więcej łóżek szpitalnych na jednego mieszkańca niż wiele krajów europejskich, takich jak Holandia czy Szwajcaria – czytamy w  uzasadnieniu stworzonym przez European Best Destinations.

Twórcy opinii zwracają również uwagę na nazwę półwyspu. Polski Hel wymawia się w ten sam sposób co angielskie hell, czyli piekło. 

– Po locie do Gdańska, jednego z najpiękniejszych miast w Europie, zabierz wypożyczony samochód na „Półwysep Helski”, który pomimo swojej nazwy jest rajem na ziemi. [...] Wyobraź sobie reakcję swojego szefa, gdy zapyta cię: „gdzie wybierasz się na wakacje tego lata?” „Jadę na Hel” – czytamy w opracowaniu.

Półwysep Helski miał do pokonania trudną konkurencję z całej południowej Europy. Przed nim znalazły się plaże w Grecji (Preveza) oraz portugalska Comporta.

(A.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz