Zamknij

Imprezy masowe w Polsce odwołane . " To realne i globalne zagrożenie" - premier Morawiecki

12:15, 10.03.2020 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

"Koronawirus i epidemia, która się rozszerza, to realne i globalne zagrożenie - tak rozpoczął swoją dzisiejszą przemowę premier Polski Mateusz Morawiecki.

"Obserwując wszystko wokół i czytając zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, a także w dyskusjach z wieloma naszymi partnerami, prezydentami innych państw podejmujemy decyzje, które mają na celu zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ograniczanie jego skutków społecznych, ograniczanie jego skutków przede wszystkim dla zdrowia publicznego" - mówił premier 

Premier Morawiecki poinformował, że na dzisiejszym porannym spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego podjęto decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych, których szczegółowa definicja znajduje się w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych". 
Rozważane są kolejne kroki postępowania. 

Główny Inspektor Sanitarny w dniu dzisiejszym apelował do seniorów "Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych".

 

(PAP)

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz