Zamknij

Czy Trójmiasto weźmie przykład ze Śląska? Wspólny bilet to dopiero początek

12:00, 19.07.2019 | P.S
REKLAMA
Skomentuj

Wprowadzenie wspólnego biletu od dawna stanowi priorytet dla lokalnego transportu publicznego. Pierwszy etap wdrażania pomorskiego biletu metropolitalnego FALA przewidziano na rok 2020. Na tym jednak zmiany w trójmiejskiej komunikacji się nie skończą. Prezydenci Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot będą dążyli do powołania jednego zarządu, który zadba o komunikację w 49 gminach Pomorza.

W celu usprawnienia transportu publicznego na terenie województwa pomorscy samorządowcy zamierzają wziąć przykład z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W trakcie spotkania zorganizowanego w Katowicach dyskutowano o sposobach finansowania transportu publicznego, integracji taryf i rozkładów jazdy, a także podejmowano zagadnienia dotyczące sprzedaży i dystrybucji biletów. W rozmowach uczestniczyli przedstawiciele zarządu Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej, a także delegaci gmin wchodzących w skład Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.

W oparciu o górnośląskie standardy funkcjonowania biletu metropolitalnego, aglomeracja trójmiejska będzie dążyła do poprawy jakości usługi. Dzięki wymianie doświadczeń możliwe będzie ustanowienie punktu odniesienia, który pozwoli ustalić skuteczność wprowadzonych rozwiązań.

- Jednak prezydenci Obszaru Metropolitarnego Gdańsk-Gdynia-Spopot są zdeterminowani, by pójść krok dalej i dla wszystkich 49 gmin stworzyć wspólny zarząd transportu, by fakt istnienia granic administracyjnych nie był już problemem. Chcemy skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii - poinformował Michał Glaser, dyrektor Biura Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Źródło:

  • Trójmiasto chce iść w ślady śląskiej metropolii. Wspólny transport numerem jeden, online: portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/trojmiasto-chce-isc-w-slady-slaskiej-metropolii-wspolny-transport-numerem-jeden,129143.html [dostęp: 19.07.2019].
(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone