Zamknij

Remont generalny interny za 3 mln 800 tys zł. Wolne łóżka czekają na pacjentów

10:04, 06.02.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Kompleksowo wyremontowany Oddział Chorób Wewnętrznych A w gdyńskim Szpitalu św. Wincentego a Paulo został oficjalnie otwarty. Wkrótce na oddział trafią pierwsi pacjenci.

Za niemal 4 miliony złotych udało się zmienić oblicze interny, która od teraz ma m.in. nowe łóżka, klimatyzację czy nowoczesny sprzęt medyczny. To uzupełnienie inwestycji z zeszłego roku, gdy remont przeszedł oddział B. 

Ze świeżo zakończonych prac ucieszą się nie tylko lekarze i personel, ale przede wszystkim sami pacjenci – Oddział Chorób Wewnętrznych „A” dołączył do odświeżonego w zeszłym roku oddziału „B” i oferuje nowoczesne wyposażenie oraz sprzęt.

Za blisko 3 mln 800 tys. złotych w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni przeprowadzono generalny remont interny na piątym piętrze. Po jego zakończeniu oddział posiada 25 łóżek podzielonych na 8 sal chorych, w tym także salę jednoosobową oraz izolatkę. Na blisko 400 metrach kwadratowych udało się też zorganizować gabinet diagnostyczno-zabiegowy, pokoje dla pielęgniarek i lekarzy, węzły sanitarne i pomieszczenia magazynowe.


Remont to także nowe wyposażenie – w tym materace przeciwodleżynowe czy szafki dla pacjentów. Od nowa przygotowano niezbędne instalacje, w tym m.in. klimatyzację i systemy bezpieczeństwa. Na internę trafiły też nowoczesne kardiomonitory, pompy do żywienia pozajelitowego i dojelitowego, pompy infuzyjne oraz defibrylatory.- Bardzo nas cieszy, że samorząd województwa inwestuje w gdyńskie szpitale. Prawie cztery miliony złotych to ogromna kwota, która pomoże nie tylko mieszkańcom Gdyni, ale i całego Pomorza. Powstał kolejny oddział, który jest wykonany w bardzo wysokim standardzie – mówił Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

- Przede wszystkim zyskaliśmy komfortowe sale dla pacjentów z sanitariatami przy każdej z nich, mamy też nowoczesne łóżka, a przede wszystkim oddział zmienił się wizualnie. Stary oddział, długo nieremontowany na pewno nie sprawiał komfortu ani pacjentom, ani personelowi. Dzisiaj właściwie oglądamy pomieszczenia, które mało przypominają szpital, bo staraliśmy się, żeby wystrój był bardzo przyjazny – zaznacza Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes Szpitali Pomorskich.

 

Prace uzupełniły wcześniejszy remont znajdującego się piętro wyżej Oddziału Chorób Wewnętrznych B, który oddano do użytku w czerwcu zeszłego roku. Wówczas koszt zmian zamknął się kwocie blisko 2,5 mln złotych. Na obu oddziałach gdyńskiego szpitala pomieści się 47 łóżek dla pacjentów.

 

źródło: gdynia.pl

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone