Zamknij

Nowości na Jarmarku Świątecznym w Gdańsku

09:10, 20.11.2021 | .
Skomentuj Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl
REKLAMA

W piątek, 19 listopada, zainaugurowano Jarmark Bożonarodzeniowy na Targu Węglowym w Gdańsku. Choć do świąt pozostał jeszcze ponad miesiąc, już dziś można zobaczyć tam liczne kramy, stoiska i nastrojowe ozdoby. Tegoroczna odsłona imprezy potrwa pięć tygodni i będzie obfitowała w kilka nowości, w tym m.in. premierowe lokalizacje i zakątki.

- Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy wzorem podobnych wydarzeń w Europie rozpocznie się już 19 listopada, z myślą o tych, którzy lubią przygotować się do świąt wcześniej, robiąc prezenty bez pośpiechu i powoli delektując się świąteczną atmosferą. Zgodnie z wieloletnią tradycją oferta Jarmarku oparta będzie na produktach oferowanych przez lokalnych przedsiębiorców. Nie zabraknie regionalnych artykułów spożywczych i smakołyków powstających na bazie rodzinnych receptur. Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy zaskoczy także stałych bywalców. Zobaczymy piękne iluminacje, nowe figury świetlne, poznamy tematyczne zakątki, pachnącą nowością karuzelę wenecką. Świąteczne kramy spotkamy na Targu Węglowym, a także spacerując na sąsiadujących z Targiem uliczkach, Tkackiej i Bogusławskiego - podaje Urząd Miasta Gdańska.

W Sopocie na podobne atrakcje jeszcze poczekamy. Według wstępnych deklaracji około tydzień przed świętami na Placu Przyjaciół Sopotu powinny pojawić się dekoracje świetlne, choinka oraz kolejka i zabytkowa karuzela. W planach jest także Miasteczko Noworoczne, które stanie na Skwerze Kuracyjnym w okolicy fontanny. Za jego organizację odpowiadać będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Okoliczne stragany mają być okazją do spotkań ze znajomymi - planowana jest w nich część, w której będzie można zjeść posiłek czy wypić rozgrzewający napój. Poza tym w Miasteczku Noworocznym pojawią się także tradycyjne stoiska ze świątecznymi smakołykami i pamiątkami, informują wstępnie przedstawiciele miasta.

O szczegóły dotyczące tego, jak nasze miasto przygotowuje się do świąt, zapytaliśmy urzędników z sopockiego magistratu. Kiedy otrzymamy odpowiedź, będziemy Państwa informować o tym, czego możemy spodziewać się w najbliższym miesiącu.

[ZT]10649[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%