Zamknij

Największe drone light show w Polsce! Tego jeszcze w Gdyni nie było

11:08, 09.02.2024 .
Skomentuj Fot. Astranate Fot. Astranate

Tego jeszcze w Gdyni nie było. Z okazji 98. urodzin miasta na plaży Śródmieście odbędzie się największe drone light show w Polsce. Na niebie pojawi się 250 świetlnych dronów, które ułożą niesamowite figury opowiadające historię miasta.

 „Słyszycie te dźwięki? Szum morskich fal, obijające się na wietrze linki masztów, odległe odgłosy prac portowych, skrzeczące śmiechy mew w marinie…”. Tak rozpoczniemy efektowne urodzinowe widowisko „Podniebny Taniec 250 Dronów”. Na gdyńskim niebie pojawi się 250 dronów w największym w Polsce tańcu świetlnych dronów. To wspaniałe widowisko odbędzie się na gdyńskiej plaży Śródmieście. Pokażemy osiem trójwymiarowych figur, które opowiedzą historię naszego miasta. Pokazowi towarzyszyć będzie narracja, która uzupełni pokaz muzyką i opowieścią.

Fot. Astranate

– Już za kilka dni, 10 lutego o godzinie 19.00, na naszej gdyńskiej plaży odbędzie się największy w historii Polski pokaz dronów na niebie. Wszystkich gdynian serdecznie zapraszamy – informuje Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Widzów zapraszamy do Strefy Widza znajdującej się w okolicy pomnika gdyńskich rybek na bulwarze. Z tego miejsca będzie najlepszy widok na rozświetlone dronami niebo. Widowisko będzie dobrze widoczne z bulwaru i w mniejszym stopniu z innych miejsc znajdujących się w okolicy plaży Śródmieście. W Strefie Widza słychać będzie uzupełniający widowisko podkład muzyczny.

Kiedy i gdzie?

Fot. Astranate

Pokaz odbędzie się 10 lutego o godz. 19.00 na plaży Śródmieście i potrwa około 10 minut, dlatego warto przyjść chwilę przed czasem.

Informacje techniczne

W pokazie weźmie udział 250 dronów. To największy jak dotąd synchroniczny taniec świetlnych dronów w Polsce. Lądowisko i strefa pokazu będzie całkowicie wyłączona z ruchu pieszego zgodnie z zaprezentowaną mapą. Pokaz potrwa 8-9 minut. Długość pokazu wynika z pojemności akumulatorów znajdujących się w dronach. Drony wzbiją się na wysokość około 60-100 m. Najlepszy widok na podniebne figury będzie z odległości pow. 150 m od Strefy Pokazu. Z tego powodu Strefa Widza zaczyna się w okolicy pomnika gdyńskich rybek.

Pogoda

Taniec dronów jest uzależniony od warunków pogodowych. Oznacza to, że przy złych warunkach pogodowych, takich jak silny opad deszczu lub wiatr pow. 6m/s, pokaz zostanie przesunięty lub przeniesiony na następny dzień. Specjalne komunikaty dotyczące wydarzenia ukażą się na stronie internetowej gdynia.pl oraz serwisach społecznościowych w czwartek, 8 lutego o godz. 15.00 z prawdopodobieństwem 70%; 9 lutego (piątek) o godzinie 12.00 z prawdopodobieństwem 90% oraz 10 lutego (sobota, dzień pokazu) o godz. 12.00 z prawdopodobieństwem 99%.

Ważne: w trakcie wydarzenia obowiązuje wydany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego całkowity zakaz korzystania z dronów i innych urządzeń latających na wskazanym obszarze.

Wspólnie z Astranate, firmą specjalizująca się w pokazach świetlnych dronów, sięgnęliśmy po innowacyjną, przemyślaną i bezpieczną rozrywkę na miarę XXI wieku, która nie szkodzi środowisku i jest przyjazna dla zwierząt oraz osób wrażliwych.

Producentem wydarzenia jest Gdyńskie Centrum Kultury. Partnerem Strategicznym jest Port Lotniczy Gdańsk. Za wsparcie techniczne odpowiada Promotion 360.

Realizatorzy wydarzenia

Fot. Astranate

Gdyńskie Centrum Kultury jest samorządową instytucją kultury. Swoją siedzibę ma w Konsulacie Kultury, który jest jedną z perełek gdyńskiego modernizmu. Realizuje projekty kulturalne z wielu dziedzin artystycznych i nie tylko. Jest organizatorem lub współorganizatorem imprez kulturalnych, m.in. koncertów, festiwali, warsztatów i wystaw. Działa na rzecz propagowania życia kulturalnego wśród dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Astranate. Jak sami o sobie piszą – istnieją by wzbudzać emocje i na co dzień kierują się myślą: The sky is not the limit. The sky is your story! Jako pierwsi realizują w Polsce spektakularne drone light show, mając już na koncie wieloletnie doświadczenie w branży eventowej i marketingowej. Posiadają do dyspozycji flotę najnowocześniejszych technologicznie dronów świetlnych. Wykonują największe w Polsce pokazy roju świetlnych dronów prezentując na niebie niesamowite historie. W roku 2021 otrzymali nagrodę MP POWER AWARDS za najlepszy produkt eventowy. Jeśli zobaczysz w Polsce świetlny rój na niebie, to z pewnością są ich drony.

Port lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy jest jednym z trzech najważniejszych, obok Warszawy i Krakowa, lotnisk międzynarodowych w Polsce. Lotnisko ma ponad 80 połączeń lotniczych z portami w Europie. Port obsługuje rocznie prawie 6 milionów pasażerów. Kolejny rekord padł w 2023 roku, a w 2024 zapewne zostanie pobity. Port Lotniczy Gdańsk jest bardzo zaangażowany w działalność społeczną i charytatywną, wspiera m.in. lokalny sport i kulturę, a także samorządy.

Promotion 360° – Event & Marketing Production. Ich zespół to grono energicznych zapaleńców, dla których praca jest pasją i przyjemnością. Profesjonalnie wykonają każdą, nawet najtrudniejszą misję. Tworzą rzeczy niepowtarzalne i wyjątkowe. Zarażają energią i optymizmem, tworząc przy tym niezapomniane imprezy i kampanie. Potrzebują tylko ,,zielonego światła’’ – resztę zrobią za ciebie.

Źródło: Urząd Miasta Gdyni / gdynia.pl
Autorka: Magdalena Śliżewska

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%