Gdański Ogród Zoologiczny wzbogacił się o nowych mieszkańców. Do działu ptaków przyjechały barwnice zwyczajne, do stada gerez abisyńskich dołączyła młoda samiczka, a do rodziny ursonów amerykańskich dołączyła samica.
Barwnice zwyczajne to pięknie wybarwione ptaki, które pochodzą z Afryki. Samce są zielone, a samice czerwono-niebieskie. Ich jaskrawe umaszczenie zawsze wzbudza ciekawość. Barwnice są poligynandryczne, a to oznacza, że samice mogą kojarzyć się z wieloma samicami, a samce mogą współżyć z wieloma samicami. Dzięki temu możliwe jest zachowanie większej różnorodności genetycznej.
Powiększyło się również stado lorys niebieskobrzuchych. Te małe, kolorowe ptaki pochodzą z Azji. W przeciwieństwie do barwnic lorysy nie mają żadnych dostrzegalnych cech dymorficznych. Samce i samice wyglądają identycznie, a do określenia płci osobnika wykorzystuje się analizę DNA pióra.
W dziale ssaków urodziła się młoda samiczka gerezy abisyńskiej. To charakterystyczny gatunek małp, który występuje w Afryce. Młode gerezy abisyńskie rodzą się z białym futrem, które z czasem zmienia się na czarno-białe.
Na koniec do rodziny ursonów amerykańskich dołączyła samica. Ursony to gatunek, który dużo czasu spędza na drzewach. Posiadają bardzo unikalny system obrony, używają kolców do odstraszania drapieżników.
[ZT]20179[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz