Zamknij

Tydzień w Sopocie: grudniowe prezenty, warsztaty i koncerty

13:00, 30.11.2023 .
Skomentuj Fot. Joanna Sobczyńska-esopot.pl Fot. Joanna Sobczyńska-esopot.pl

Pierwszy zimowy tydzień grudnia w Sopocie otwiera przed nami furtkę do świątecznej atmosfery i niezliczonych atrakcji. Przygotujcie się na fascynujące koncerty, warsztaty i kulturalne spotkania. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co czeka nas w nadchodzącym tygodniu.

Piątek 1 grudnia

Moda, której nie widać

Muzeum Sopotu godz. 12:00

To kolejna wystawa czasowa organizowana przez Muzeum Sopotu, poświęcona ubiorom i akcesoriom. W dziejach mody bielizna zajmuje wyjątkowe miejsce. Wydaje się, że jak żaden inny element ubioru mówi o postrzeganiu ciała na przestrzeni wieków i jak każdy z nich podlegała przemianom powodowanym aktualną modą. Zmieniały się fasony, długości, tkaniny i kolory. Na potrzeby wystawy czasowej zrekonstruowane zostaną historyczne wnętrza sypialne na piętrze willi. Staną się one tłem dla oryginalnych elementów bielizny męskiej, damskiej i dziecięcej od początku II poł. XIX w. do lat 30 XX w. Opowiemy czym była krynolina, turniura, bonżurka oraz do czego służyły bindy i fiszbiny. Pewne elementy wystawy zostaną także wkomponowane w ekspozycję stałą na parterze.

Wystawa trwać będzie do 31.03.2024

Sobota 2 grudnia

Sztuka na Święta

Dwie Zmiany Sopot godz. 11:00

Odbędzie się wtedy przedświąteczny market: SZTUKA na ŚWIĘTA. Przestrzeń galerii zostanie oddana w tym dniu trójmiejskim artystom, dzięki którym wypełni się pięknymi przedmiotami idealnie nadającymi się na prezenty dla Was i Waszych bliskich. Grafiki, ilustracje, książki, biżuteria, kosmetyki i wiele innych pięknych przedmiotów będzie można kupić bezpośrednio od twórców.

Dodatkowo, podczas wydarzenia uruchamiony zostanie kącik DIY, gdzie będzie można wykonać i zabrać ze sobą do domu świąteczną girlandę. Wszystkie materiały i pomoc w wykonaniu będzie bezpłatna dla każdego, kto zakupi dowolną pozycję w dwuzmianowej kawiarni. Warsztaty odbędą się między godziną 12:00-15:00.

Wstęp na całe wydarzenie jest bezpłatny.          

Poniedziałek 4 grudnia

Storytelling: warsztaty dla dzieci

Biblioteka Sopocka Filia 2 Sopot, godz. 17:00     

Wszystkich małych amatorów pisarstwa zapraszamy do udziału w warsztatach dla dzieci z tworzenia opowieści i pisania na maszynie! Jeżeli chcielibyście się poczuć jak prawdziwi pisarze, stworzyć własną opowieść przy wykorzystaniu story cubes, a następnie zapisać ją na maszynie do pisania serdecznie zapraszamy na warsztaty Storytelling.

Spotkania odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o 17:00

Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie: kniknij i sprawdź.

Czwartek 7 grudnia

Jazz Jam Session: Kobiecym Głosem z Szymborską

Boto godz. 20:00, wstęp 25/30 zł

Każda odsłona to inny gospodarz, który wraz z zaproszonymi przez siebie muzykami przenosi nas w świat jazzowej improwizacji. Po pierwszym set-cie zawsze jest okazja, by do naszego jam session dołączyli chętni muzycy z widowni. Tym razem Jazz Jam Session będzie trochę inny, bardziej poetycki.

NIC DWA RAZY SIĘ NIE ZDARZA -Kobiecym Głosem z Szymborską. Wystąpi dla Was czteroosobowy skład z kontrabasem i instrumentami perkusyjnymi. Dopełnieniem warstwy muzycznej są recytowane wiersze Polskiej Noblistki, a także 10 oryginalnych kompozycji do jej słów.

Kilka słów od artystek: Mówiąc krótko dwie utalentowane i wrażliwe kobiety będą śpiewać i mówić słowami Szymborskiej nie tylko o miłości i pragnieniu, żeby być kochaną, ale przede wszystkim o swoim dojrzałym postrzeganiu świata, jego blaskach i cieniach.

Program składa się z 31 utworów, które są autorskimi kompozycjami Doroty Wasilewskiej do słów współczesnych poetów, takich jak Dagny Ślepowrońska, Zbigniew Jarzyna, Dariusz Wasilewski, Tadeusz Kubiak, Roman Śliwonik, Edward Stachura, Rafał Wojaczek oraz Jerzego Jarniewicza, laureata nagrody Nike. Promocja polskiej poezji współczesnej, była szczególnie ważne dla samej Wisławy Szymborskiej, która zawsze dążyła do wspierania rodzimych poetów i poetek. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%