Zamknij

Konkurs na sopockich wolontariuszy roku 2023! Jak zgłosić kandydata?

11:09, 21.11.2023 .
Skomentuj Gala Sopockiego Wolontariatu - rok 2019. Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS Gala Gala Sopockiego Wolontariatu - rok 2019. Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS Gala

Rusza kolejna edycja konkursu na najlepszych sopockich wolontariuszy. Takie inicjatywy to idealna okazja, by docenić odważne, życzliwe postawy osób, którzy chcą i robią więcej dla innych, dla środowiska, lokalnej społeczności, czy dla zwierząt.

Do 30 listopada można nominować zaangażowanych wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu działających w Sopocie w różnych obszarach życia społecznego, jak również miejsca, które wzorcowo współpracują z wolontariuszami w naszym mieście.

Kapituła Konkursowa spośród nadesłanych nominacji przyzna 4 tytuły w czterech kategoriach konkursowych:

Sopocki Wolontariusz / Sopocka Wolontariuszka Roku 2023 stanowi wyróżnienie honorujące wolontariuszy podejmujących aktywność na terenie Sopotu i na rzecz mieszkańców miasta. Wolontariusz to „osoba, która ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonuje świadczenia”, angażując się w pracę na rzecz, m.in. organizacji pozarządowych, organów administracji publicznej i jednostek organizacyjnych podległych organom administracji publicznej.

Tytuł „Sopoccy Wolontariusze Roku 2023” stanowi wyróżnienie honorujące aktywność wolontarystyczną grupy osób (co najmniej 2 wolontariuszy), działających w Sopocie w tym samym celu na rzecz organizacji pozarządowej, instytucji publicznej lub/i osób indywidualnych, w tym zaangażowanych w wolontariat pracowniczy w danej firmie.

Tytuł „Sopocki Koordynator/Sopocka Koordynatorka Wolontariatu Roku 2023” stanowi wyróżnienie honorujące osoby, które w sopockich organizacjach pozarządowych/instytucjach publicznych/firmach pełnią rolę koordynatorów wolontariatu. Koordynator/ka Wolontariatu oznacza osobę zarządzającą działaniami wolontariuszy i wspierającą ich w podejmowanych aktywnościach.

Tytuł „Otwarci na Wolontariat 2023" stanowi wyróżnienie sopockich organizatorów wolontariatu, którzy w sposób systematyczny i zaplanowany współpracują z wolontariuszami i mają określone zasady tej współpracy. Podstawowym kryterium nominowania kandydatów w tej kategorii jest idea wolontariatu, rozumiana jako nieodpłatne, dobrowolne świadczenie w celu osiągnięcia wspólnego dobra, służącego wsparciu lokalnej społeczności, organizacji pozarządowej, instytucji publicznej lub jakiejś inicjatywy, wykraczające poza pomoc osobom z kręgu rodziny lub najbliższych znajomych oraz poza filantropię.

Kto może zgłaszać kandydatów?

Prawo zgłaszania kandydatów do konkursu mają: wszyscy mieszkańcy Sopotu, sopockie organizacje pozarządowe i instytucje publiczne współpracujące z wolontariuszami, wolontariusze współpracujący z organizacjami i instytucjami działającymi na rzecz mieszkańców Sopotu firmy działającym na terenie Sopotu, organizujące w swoich strukturach wolontariat pracowniczy.

Każdej organizacji, instytucji, osobie zgłaszającej nominację w kategorii indywidualnej przysługuje prawo zgłoszenia 1 nominacji. Szczegółowe informację zawiera REGULAMIN KONKURSU „WOLONTARIAT. AKTYWNI W SOPOCIE 2023” dostępny na stronie www.wolontariat.sopot.pl

Laureata konkursu poznamy podczas Gali Sopockiego Wolontariatu, która odbędzie się 16 grudnia br. w godz. 15.00 - 19.00 w Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%