Zamknij

Sopocianie znajdują sposób na stare ubrania! Ta opcja daje wiele korzyści

10:56, 19.11.2023 .
Skomentuj Fot. Pixabay Fot. Pixabay

Jesień to idealny czas na przewietrzenie szaf i znalezienie nowych domów dla niechcianych lub niepasujących elementów garderoby. Kiedy stajemy przed decyzją o tym, co zrobić ze starym ubraniem, na pomoc przychodzą miejskie kiermasze. To często o wiele lepsze rozwiązanie niż sprzedaż internetowa.

To, że w ubraniach z drugiej ręki można wyglądać naprawdę stylowo, to fakt. Wiele z nas uwielbia szperać po tzw. lumpeksach. Oprócz second handów, platform internetowych czy rozdawania ubrań w celach charytatywnych, istnieje jeszcze jeden ciekawszy sposób na pozbycie się tego, co niechciane – sąsiedzkie wymiany.

Takie akcje organizowane są w Polsce coraz częściej. Również w Sopocie pojawi się niedługo taka możliwość.

Cenny kontakt z sąsiadem

Może nie żyjemy już w czasach, żeby dzielić się wzajemnie cukrem, ale kto powiedział, że nie można powymieniać się ubraniami? Oczywiście, doskonale znamy trójmiejskie targi, na których możemy w weekend pobawić się w handlowca. Jednak sąsiedzkie wyprzedaże mają w sobie coś więcej. To w końcu zawsze możliwość do poznania i budowania dobrej relacji z sąsiadem. Przyznajmy, że w Sopocie mamy ich całkiem miłych i pomocnych. 


Takie kiermasze to idealny moment, żeby posprzątać w szafie i dać nowe życie rzeczom, których już nie założymy. To także promocja ekologicznego i zrównoważonego stylu życia. Do udziału w akcji zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Sopotu i okolic. Aby wziąć udział, należy przynieść czyste i w dobrym stanie ubrania, buty, torebki, a nawet biżuterię. Rzeczy można wymieniać na inne przyniesione przez innych uczestników lub też po prostu oddać je bezpłatnie.

Projekt ten ma na celu stworzenie przestrzeni, w której mieszkańcy mogą się spotkać, wymienić się doświadczeniami i wspólnie spędzić czas. W Sopocie wydarzenie jest zorganizowane w ramach projektu Biblioteka Sąsiedzka i odbędzie się 30 listopada o godz. 16:00 przy ul. Kolberga 9. 

Czy to nie dobra okazja, by lepiej poznać osoby, które mieszkają w naszej okolicy? Jaki sposób w dzisiejszych czasach jest lepszy?  

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%