Zamknij

Napadli i okradli obcokrajowca w taksówce! Stracił w Gdańsku 3,5 tys. zł

09:00, 28.09.2023 PAP
Skomentuj Fot. Pixabay Fot. Pixabay

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Mariusz Chrzanowski powiedział PAP, że do rozboju doszło w sobotę w centrum Gdańska.

Gdańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 29 lat podejrzanych o dokonanie rozboju w taksówce na obywatelu Francji. Sprawcy usłyszeli prokuratorskie zarzuty i we wtorek trafili na trzy miesiące do aresztu.

"Pokrzywdzony podczas przejazdu taksówką na aplikację został pobity i okradziony przez innego pasażera, z którym jechał. Sprawcy pomógł kierowca taksówki. Pokrzywdzony oszacował straty na prawie 3,5 tys. zł" - dodał Chrzanowski.

Policjanci w niedzielę zatrzymali na Ujeścisku pierwszego ze sprawców rozboju. Jeszcze tego samego dnia, wieczorem funkcjonariusze zatrzymali na terenie Śródmieścia drugiego podejrzewanego.

We wtorek 28 i 29-latek zostali doprowadzeni do prokuratury i usłyszeli zarzuty rozboju oraz kradzieży, a sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego dla podejrzanych i mężczyźni trafili na trzy miesiące do aresztu.

Za rozbój grozi kara nawet 12 lat więzienia. Za kradzież grozi kara 5 lat więzienia. (PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik

kszy/ maak/

[ZT]18864[/ZT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%