Zamknij

Na Zatoce Gdańskiej zatonął jacht! Uratowano siedmioosobową załogę

11:51, 17.09.2023 PAP
Skomentuj Fot. OSP Mikoszewo Fot. OSP Mikoszewo

Jak podała w mediach społecznościowych Brzegowa Stacja Ratownicza Świbno, po godz. 17 ratownicy zostali zadysponowani w rejon rezerwatu Mewia Łacha.

W czwartek w godzinach popołudniowych służby SAR brały udział w akcji ratunkowej w związku z zatonięciem jachtu na Zatoce Gdańskiej w okolicy ujścia Wisły. Służbom udało się uratować siedem osób.

"Ze zgłoszenia wynikało, że w wodzie znajdują się cztery osoby w kamizelkach ratunkowych. Do akcji wyruszyła łódź R13, która odnalazła 7 osób. Byli to członkowie załogi 9-metrowego jachtu, który chwilę wcześniej zatonął w rejonie ujścia Wisły" - wskazano w informacji.

Rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) Rafał Goeck przekazał PAP, że trzy osoby miały znaczną hipotermię, a jedna osoba doznała urazu głowy. "Wszyscy zostali bezpiecznie przetransportowani na brzeg" - wyjaśnił.

Jak informuje BSR Świbno, jednostka zatonęła wskutek zalania przez fale, ponieważ na wodzie panowały bardzo trudne warunki pogodowe.

"Do akcji oprócz naszej jednostki zostały zadysponowane liczne zastępy straży pożarnej z Gdańska i powiatu nowodworskiego oraz ZRM" - podano w informacji. (PAP)

autor: Dariusz Sokolnik

dsok/ jann/

[ZT]18728[/ZT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%