Zamknij

Gdańsk: Pijana 24-latka pogryzła ratownika w karetce

13:12, 05.06.2023 PAP Aktualizacja: 14:33, 05.06.2023
Skomentuj Zdjęcie poglądowe. Fot. Daniel Wiśniewski Zdjęcie poglądowe. Fot. Daniel Wiśniewski

W minioną sobotę policjanci z komisariatu przy ul. Długa Grobla 4 odebrali zgłoszenie, że przy jednej z ulic w rejonie Śródmieścia doszło do naruszenia nietykalności cielesnej członka ekipy karetki pogotowia.

Policjanci zatrzymali agresywną 24-latkę, która będąc pod wpływem alkoholu zaatakowała i ugryzła ratownika medycznego, gdy udzielał jej pomocy. Kobiecie grożą 3 lata więzienia.

"Policjanci pojechali na miejsce i podczas rozmowy z członkami załogi karetki pogotowia ustalili, że kobieta została znaleziona na trawniku, nie było z nią kontaktu i najprawdopodobniej jest pijana. Ratownicy udzielili jej pomocy medycznej, a gdy w karetce odzyskała świadomość, stała się agresywna, zaczęła kopać w elementy wyposażenia karetki, wyzywała ratowników oraz ugryzła jednego z nich w rękę, powodując otwartą ranę" - przekazał oficer prasowy policji w Gdańsku asp. szt. Mariusz Chrzanowski.

Dodał, że 24-latka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu.

"Funkcjonariusze sprawdzili jej trzeźwość i okazało się, że ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci przyjęli zawiadomienia od pokrzywdzonego, przesłuchali świadków oraz powołali biegłego sądowego z zakresu medycyny. Kobieta najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy zarzut" - poinformował oficer prasowy.

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego grozi kara 3 lat więzienia. (PAP)

autor: Dariusz Sokolnik

dsok/ ok/

[ZT]17460[/ZT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

:OO::OO:

1 0

Pijana patola w Sopocie latem? Wow. szok.
Masakra 17:52, 05.06.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%