Zamknij

Historyczne pociągi na pomorskich torach! Wybierz się na przejażdżkę

09:00, 22.05.2023 . Aktualizacja: 09:00, 22.05.2023
Skomentuj Materiały prasowe. Historyczny pociąg turystyczny na torach // Fot. Marcin Budakiewicz - facebook.com/TurKolpl Materiały prasowe. Historyczny pociąg turystyczny na torach // Fot. Marcin Budakiewicz - facebook.com/TurKolpl

„Foka”, „Klif”, „Tur”, „Keja” czy „Komandor” – to specjalne pociągi turystyczne, które pojawią się na pomorskich torach w pierwszej połowie czerwca. Będą jeździć m.in. z Gdyni do Gdańska, na Hel czy do Chojnic. Każdy, kto ma ochotę na przejażdżkę historycznym taborem, powinien już teraz zarezerwować miejsce w jednym z wagonów. Na wycieczki zaprasza Turystyka Kolejowa TurKol.pl.

Szykuje się gratka dla miłośników kolei. 9 i 10 czerwca na tory wyjadą specjalne pociągi turystyczne. Pojadą zarówno głównymi, jak i lokalnymi liniami kolejowymi biegnącymi na terenie m.in. Pomorza i Kujaw. Wszystko w ramach projektu „Nostalgia 2023”, który koordynuje Turystyka Kolejowa TurKol.pl.

To okazja do przejażdżki historycznym taborem kolejowym. Wagony z lat 70. i 80. XX wieku będą ciągnięte przez lokomotywę spalinową kultowej serii SU46-029.9 czerwca będzie można wybrać się na wycieczkę na początek Polski. Pociąg „Foka” zabierze podróżnych z Gdyni Głównej do Władysławowa i dalej na Hel oraz z powrotem.

Tego dnia na tory wyjedzie również pociąg „Klif”, który pojedzie z Gdyni Głównej do Gdyni Chyloni i z powrotem.9 czerwca zaplanowano także wyprawę przez Bory Tucholskie. Pociąg „Komandor” rozpocznie podróż w Bydgoszczy, a zakończy w Gdyni Głównej. Po drodze przejedzie przez Wierzchucin i Kościerzynę. Wycieczka potrwa kilka godzin.

Z kolei 10 czerwca nadarzy się okazja, aby pojechać pociągiem „Tur” z Gdyni Głównej do Chojnic. Po drodze przejedzie on przez Sopot, Gdańsk, Tczew, Starogard Gdański i Czersk.Tego dnia na torach pojawi się również pociąg „Keja”. Zabierze od podróżnych z Gdyni Głównej do Gdańska i w drogę powrotną.

Przejazdy historycznymi pociągami są płatne. Rezerwacji można dokonać już teraz. Ceny biletów zaczynają się od 49 zł.  Szczegóły oferty są dostępne na stronie turkol.pl. Tam też można rezerwować bilety.

Źródło: Urząd Miasta Gdyni / gdynia.pl

[ZT]17298[/ZT]

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%