Zamknij

Ujęci po przylocie do Trójmiasta! Trzech mężczyzn trafiło do aresztu

14:00, 09.11.2022 .
Skomentuj Fot. MOSG Fot. MOSG

Trzech poszukiwanych mężczyzn zatrzymali 5 listopada na gdańskim lotnisku funkcjonariusze z miejscowej Placówki Straży Granicznej. Dwóch z nich miało do odbycia bezwzględne kary pozbawienia wolności, jeden zastępczą, jednak po zapłaceniu zaległej grzywny skorzystał on z możliwości pozostania na wolności. 

Strażnicy graniczni wylegitymowali 29-letniego mieszkańca powiatu białostockiego. Ustalili, że mężczyzna ten był poszukiwany przez Policję w Białymstoku. Najbliższy rok i cztery miesiące ma spędzić w zakładzie karnym za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych oraz wywieranie wpływu na czynności urzędowe. 

Drugi legitymowany pasażer, który również przyleciał ze Szwecji, był poszukiwany przez gdańską Policję w celu doprowadzenia do aresztu lub zakładu karnego. Miał odbyć zastępczą karę 50 dni pozbawienia wolności za „uprawę maku, konopi lub krzewu koki”. Funkcjonariusze ustalili, że 32-latek z Białorusi miał możliwość uiszczenia zaległej grzywny i uwolnienia się od kary zastępczej, z czego skorzystał. 

Innym rejsem przyleciał 27-letni mieszkaniec powiatu świdwińskiego poszukiwany przez Policję w Świdwinie. Najbliższe prawie 3 lata ma spędzić w więzieniu za pobicie oraz uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. 

Zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do Aresztu Śledczego w Gdańsku.

Źródło: Morski Oddział Straży Granicznej

[ZT]15074[/ZT]

[ALERT]1667992005920[/ALERT]

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%