Zamknij

"A to historia!" - opowiadania z dziejów Polski. Spotkanie autorskie w Sopotece

09:30, 02.08.2021 | P.S
Skomentuj Fot. materiały organizatora
REKLAMA

Biblioteka Sopocka zaprasza na kolejne spotkanie w ramach projektu „Biblioteczna Akademia Nauk” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Spotkanie z Kazimierzem Szymeczką będzie dotyczyć książki „A to historia! Opowiadania z dziejów Polski”.

O książce:

Historia nie musi być nudna. Szczególnie, kiedy jest skierowana do dzieci. Grube podręczniki nie zawsze kuszą, żeby do nich zajrzeć, ale kiedy książka historyczna jest kolorowa i pełna humoru, wtedy można bez obaw pokazać ją dziecku i być pewnym, że nauka będzie dla niego przyjemnością.

Głównymi bohaterami książki Kazimierza Szymeczko są Historynek, Wierszynek i Militarek. To właściwie narratorzy, którzy kochają książki i historię, ale każdy z nich ma swoją specjalność. Historynek uwielbia zagłębiać się w dawne czasy i analizować wydarzenia z przeszłości, Wierszynek kocha poezję, a Militarek najchętniej całymi godzinami opowiadałby o stoczonych bitwach. Czasami kłócą się między sobą, ale ich sprzeczki są zawsze konstruktywne, a przy tym uczą.

(fragment recenzji Klaudii Kobylańskiej: kliknij i sprawdź).

O autorze:

Mieszka i pracuje w Rudzie Śląskiej. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Laureat międzynarodowego konkursu literackiego Uwierz w siłę wyobraźni. Autor Historii Polski w opowieściach, Pomolowanej historii i wielu opowiadań dla młodszych dzieci, które publikował między innymi w „Świerszczyku”. Chętnie odwiedza giełdy staroci, zbiera kubki i lampy naftowe, a w wolnym czasie grywa w RPG, szachy i koszykówkę. Jego powieść Czworo i kości otrzymała nominację do nagrody Książka Roku 2011, a powieść Tetrus - do nagrody Książka Roku 2015. W 2013 roku został uhonorowany tytułem Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

(źródło: Wydawnictwo Literatura).

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ankaanka

0 1

'Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:

www.zakazanarandka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. 20:23, 29.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%