Zamknij

Sopot: Wspomnienie Ryszarda Ronczewskiego w Teatrze Atelier

12:30, 29.06.2021 | P.S
Skomentuj Ryszard Ronczewski. Fot. materiały prasowe Teatru Atelier.
REKLAMA

To będzie wieczór pełen uśmiechu i anegdot przy gruzińskim winie. Aktorzy będą wspominać niezwykłego Człowieka, wspaniałego Artystę i wiernego Przyjaciela Teatru Atelier – Ryszarda Ronczewskiego, który odszedł od nas w październiku 2020 roku. Teatr Atelier zaprasza 4 lipca.

W czasie wieczoru w Teatrze Atelier w piątek, 4 lipca, zobaczyć będzie można fragmenty filmu „Podróż sentymentalna”, nakręconego ze zdjęć wykonanych podczas pracy nad „Faraonem”. Na widzów czeka wiele niespodzianek. Niezwykłe historie opowiedzą bliscy artyście aktorzy. Oczarują widzów i dołożą wszelkich starań, aby każdy poczuł się tego wieczoru tak, jak oni czuli się w towarzystwie swojego (nie)obecnego mistrza, czyli swobodnie, nadzwyczajnie i... magicznie. Początek spotkania o godzinie 19.30.

Wieczór wspomnień o Ryszardzie Ronczewskim poprowadzą Marta Kalmus-Jankowska, Marzena Nieczuja-Urbańska i Jerzy Gorzko. Muzyka: Adam Żuchowski i Irek Wojtczak

Ryszard Ronczewski:

Aktor teatralny i filmowy, reżyser. Urodził się w 1930 roku w Puszkarni k. Wilna. Absolwent PWST w Łodzi. Grał w Teatrze Nowym w Łodzi i w Operetce Warszawskiej. Był kierownikiem artystycznym Estrady Sopot, a także aktorem Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. W latach 1966-1974 i 1984-2005 aktor Teatru Wybrzeże. Współpracował też z Teatrem Atelier w Sopocie. Odtwórca ponad 100 ról filmowych. Grał m.in. u Wajdy, Chmielewskiego, Munka, Forda, Hasa, Hoffmana, Pasikowskiego, Smarzowskiego i innych. Od 1945 roku mieszkał w Sopocie. Tu zmarł 17 października 2020 roku. 

Źródło: Urząd Miasta Sopotu

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%