Zamknij

Odszedł Tadeusz Dyszkiewicz, aktor i konferansjer związany z sopockim molem. Artysta miał 79 lat

16:12, 19.05.2020 | P.S
Skomentuj
fot. Maciej Warowny
REKLAMA

W środę, 13 maja, odszedł Tadeusz Dyszkiewicz, aktor teatralny i telewizyjny oraz KONFERANSJER związany z sopockim molem. Zmarł w wieku 79 lat.

Tadeusz Dyszkiewicz znany był m.in. z takich produkcji jak "Czterdziestolatek. Dwadzieścia lat później" (1993), "Lokatorzy" (1999) czy "Sąsiedzi" (2003).  W trakcie swojej długiej kariery występował m.in. jako prowadzący programy estradowe na statku TSS.S. Batory. Przez wiele lat współpracował z Zakładam Widowisk Estradowych w Warszawie, Estradą Śliską w Katowicach oraz IMPARTEM we Wrocławiu. W ostatnich latach życia związany z projektami artystycznymi realizowanymi przy sopockim molo.

- Tadeusz Dyszkiewicz to aktor i konferansjer od wielu lat związany z Molem i naszą firmą przy okazji występów, które odbywały się w muszli koncertowej. Był profesjonalistą w starym, dobrym stylu: zawsze przygotowany, elegancki, elokwentny, z nienaganną dykcją, ale też z dużym dystansem do siebie i otaczającej rzeczywistości. Właśnie z tego inteligentnego, ale często ciętego humoru był znany. Z powyższych powodów byłem przekonany, że będziemy współpracowali tak długo, jak tylko zdrowie mu pozwoli - był cały czas aktywny, mimo poważnego, jak na estradowca, wieku. Niestety teraz to zdrowie gwałtownie go opuściło. Panie Tadeuszu, dziękujemy za te wszystkie razem spędzone lata! - mówił
Marcin Kulwas, dyrektor PTH Kąpilisko Morskie Sopot.

Msza pożegnalna odbędzie się w piątek 22 maja o godzinie 12:00 w Parafii cywilno-wojskowa Matki Odkupiciela w Gdańsku przy ul. Sobótki 20.

[ZT]4716[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz