Zamknij

Czy performance już zdechł? Spotkanie z Artim Grabowskim w Sopotece

15:00, 25.11.2019 | P.S
Skomentuj
Fot. materiały organizatora - Sopoteka
REKLAMA

Spotkanie z jednym z czołowych polskich performerów w ramach rezydencji artystycznej projektu "Teatr na nowe czasy. Sezon VI". Bezprecedensowa możliwość porozmawiania o trendach, zagrożeniach i kondycji polskiego i europejskiego perfo. Wstęp wolny, ale w związku z ograniczoną liczbą miejsc uprasza się o zgłoszenia mejlowe lub na FB wydarzenia.

Dr hab. Arti Grabowski (ur. 1977) - Absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Artysta interdyscyplinarny: malarz, performer, aktor, reżyser teatralny. Zajmuje się również sztuką wideo oraz ‘instalakcją’. Występował na festiwalach sztuki performance, biennale oraz przeglądach sztuki w różnych zakątkach świata. Kierownik Pracowni Sztuki Performance na Wydziale Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Kurator Międzynarodowych Spotkań Performerów w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie oraz kilku wystaw o zasięgu międzynarodowym: “Kwiaty Zła”, “Stan zagrożenia”. Wyreżyserował monodramy: “Kamica79” oraz “W zawieszeniu”. Współpracował z poznańskim teatrem „Porywacze ciał”, z którym zrealizował pięć spektakli; Teatrem “Brama” oraz Stowarzyszeniem “Fort Sztuki’.

Arti to nieskrępowana ograniczeniami, dualistyczno-periodyczna osobowość twórcza. Nomadyczne, niesubordynowane zwierzę uodpornione szczepionką absurdu, dystansu i entuzjazmu. Społecznik, pasjonat biegów górskich oraz wszelakich aktywności psychofizycznych. Lubieżnik kulturalny, furiat faszerowany romantyzmem i cynicznym pietyzmem. Miłośnik minimalizmu, artystycznych przewyższeń, kulinarnych przeciążeń, nietuzinkowych fetyszy, herbaty matchy, oplątw, obrzęków, a nade wszystko nosaczy sundajskich.

Gdzie: Sopoteka, (Sopot Centrum, II. p), ul. Tadeusza Kościuszki 14.

Kiedy: 25.11.2019, godz. 17:30-20:00.

  • 17:30 Pokaz filmów z zapisem działań Artiego
  • 18:30-20:00 Czy performance już zdechł? – nieskrępowana debata

Wstęp wolny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc zapisy na mejla: pomyslodalnia@gmail.com

Teatr na nowe czasy to projekt Fundacji Pomysłodalnia, realizowany z partnerami instytucjonalnymi i pozainstytucjonalnymi z Pomorza. Sezon VI jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, współfinansowany ze środków Gminy Miasta Sopotu, dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

Źródło:

  • Sopoteka
  • Fundacja Pomysłodalnia

[ZT]3242[/ZT] 

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz