Zamknij

Cyfrowy świat to nie wszystko. Mololo 2019 - projekcja spektaklu #hasztag #M19

14:16, 16.11.2019 P.S Aktualizacja: 08:40, 18.11.2019
Skomentuj

Już w najbliższy poniedziałek 18 listopada odbędzie się projekcja filmowej wersji spektaklu "#hasztag #M19". Prezentowane widowisko powstało w ramach tegorocznej edycji Mololo. Spektakl będzie wyświetlany od godz. 21 w przestrzeni artystycznej Ukryte Miejsce przy al. Niepodległości 787.

W swojej sztuce artyści zmierzyli się z ciemną stroną nowoczesności. Zatopieni w wirtualną rzeczywistość coraz bardziej oddalamy się od świata rzeczywistego i innych ludzi. Poprzez medium, jakim jest teatr tańca, występujący wprowadzą nas w widowisko o kondycji współczesnego społeczeństwa 

"Cyfrowy świat, w którym żyję ja i żyjesz ty, świat który akceptujemy i do którego za wszelką cenę chcemy się dopasować. Świat owładnięty ideą, że smartfon i technologia może wyręczyć nas w działaniu i myśleniu.

Żyjemy w społeczeństwie, w którym zaciera się świat rzeczywisty z wirtualnym.

Żyjemy w społeczeństwie, w którym więzi rodzinne zastępujemy znajomościami z facebooka. Zamykamy się w bańce informacyjnej, estetycznej, emocjonalnej, światopoglądowej, bo w swoim egocentryzmie nie jesteśmy zdolni do merytorycznej dyskusji i przyjmowania argumentów.

Żyjemy w społeczeństwie, w którym zaciera się granica między przestrzenią publiczną a sferą prywatną. Wysoki poziom ekstrawertyzmu doprowadza do tego, że większość ludzi gapi nam się w talerz, ocenia nasze twarze i prawie nagie ciała, jakbyśmy byli towarem.

Żyjemy w czasie szybkiego rozwoju urządzeń mobilnych, czyli szybko i byle jak. Spłycamy relacje między ludźmi, otaczającą rzeczywistość oceniamy bardzo powierzchownie. Opakowanie jest wszystkim! Nasz język staje się coraz uboższy, sprowadzając nasze emocje do tzw. hasztagów" - przekonują twórcy.

Więcej informacji: facebook.

Osoby niezdecydowane zapraszamy do zapoznania się ze zwiastunem udostępnionym poniżej:

________

Scenariusz, reżyseria i choreografia:

  • Joanna Drabik 

Oprawa muzyczna: 

Marcin Kulwas 

Produkcja: 

  • Marcin Kulwas 

Organizator: 

  • PTH Kąpielisko Morskie Sopot Sp. z o.o. 

 

Występują: Współpraca:
  • Rafał Alchimowicz
  • Aleksandra Foltman
  • Adrian Kulesza
  • Magdalena Laudańska
  • Kamila Maik
  • Joanna Nadrowska
  • Radosław Palutkiewicz
  • Kalina Porazińska
  • Mateusz Brzeziński 
  • Iweta Kotlarek 
  • Barbara Pędzich 
  • Damian Tończyk 

 

 

 

Joanna Drabik – Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu (2007) i pedagogiki baletowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (2013). Laureatka konkursów baletowych w kraju i za granicą: III miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie Tańca w Gdańsku 2007, finalista Konkursu Baletowego „Złote Pointy“ w Szczecinie oraz „Citta di Rieti“ we Włoszech. W tym samym roku zdobyła I mejsce w III Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Bytomiu. W 2007 roku otrzymała angaż w teatrze Wielkim w Warszawie, gdzie występowała w licznych spektaklach baletowych, m.in: Jezioro Łabędzie (Irek Muchamiedow), Śpiąca Królewna (Jurij Grigorowicz), Bajadera (Natalia Makarowa), Tristan, Kurt Weill, In Light and Shadow (Krzysztof Pastor), Concerto Barocco (George Balanchine), Artifact Suite (William Forsythe), Zielony Stół (Kurt Joss)Alpha Kryonia Xe (Jacek Przybyłowicz). Jako artystka Polskiego Baletu Narodowego, po wykonaniu partii Wybranej w „Święcie wiosny” w wersjach Wacława Niżyńskiego i Maurice‘a Bejarta oraz Naszej Kobiety w balecie „I przejdą deszcze...” Krzysztofa Pastora została awansowana na koryfejkę. W 2013 roku po raz pierwszy wzięła udział w V edycji warsztatów choreograficznych dla tancerzy Polskiego Baletu Narodowego Kreacje. Zaprezentowała swoją pracę choreograficzną Kwartet (muz. W. Lutosławski Gry Weneckie, cz. I – Ad libitum). Następnie podczas VI, IX i X edycji warsztatów choreograficznych stworzyła kolejne etiudy choreograficzne: „Szpile” (muz. Tom Waits, Simone Diaz), „Momentum” (muz. M.Richter, J.Talbot), „Mów don’t move” (muz. N. Jaar, Ugress, N. Simone). Ostatnia jej praca była prezentowana podczas XI edycji Kreacji w Teatrze Wielkim „Coś pomiędzy“ (muz. Nino Rota, Tom Waits, Total Stereo i Kevin Morby).

Mololo to organizowane od 2012 r. spektakle plenerowe odbywające się przez cały okres letni przy fontannie na Molo w Sopocie. Wykraczają poza schemat teatru ulicznego, bardzo mocno obecna jest w nich muzyka i taniec.  Klimat różnorodny: czasem współczesny, czasem kostiumowy.

Kolektyw Mololo - grupa trójmiejskich artystów (tancerzy, aktorów i muzyków) realizujących spektakle uliczne na Molo w Sopocie. Różne światy, różne doświadczenia – jeden cel.

[ZT]2283[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Non Grata PersonaNon Grata Persona

0 0

Lepiej oglądać spektakl na żywo, ale co kto lubi i gdzie kto lubi bywać to już inna kwestia, a problem świata realnego jak zawsze nadal aktualny i modny w świecie cyfrowym. 00:00, 17.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%