Zapraszamy 22 czerwca (sobota) na Łysą Górę do Sopotu na „Festiwal Piano w naturze Sopot”. To kontynuacja cieszących się popularnością koncertów z cyklu „Piano w naturze na Łysej Górze”, które dzięki współpracy z Wydziałem Kultury Miasta Sopot odbywały się w latach 2019-2023.
Festiwal „Piano w naturze Sopot” to propozycja wielowymiarowego wydarzenia kulturalnego łączącego muzykę, edukację, sztuki plastyczne i promocję twórczości. Wystąpi ponad 20 pianistów. Ponadto koncerty na Łysej Górze będą wykonane przez artystów prezentujących muzykę fortepianową różnorodnych gatunków, jak klasyka, muzyka filmowa, jazz czy muzyka ilustracyjna. Planuje się koncerty na Łysej Górze dla najmłodszych artystów, młodzieży oraz profesjonalnych pianistów. Na wydarzeniu wystąpi znany sopocki pianista, koncertujący w Polsce i za granicą, SŁAWEK JASKUŁKE oraz DUET CHAŁADAJ X JOPEK (vocal/piano). Zachęcamy do zapoznania się z programem festiwalu, który obejmuje także warsztaty muzyczne, koncert relaksacyjny „Joga i Piano w naturze” oraz wystawę prac plastycznych. Każdy tu znajdzie coś dla siebie. WSTĘP WOLNY!
Podczas festiwalu jego organizatorzy chcą również uczynić coś dobrego razem z Wami. Koncertom będzie towarzyszyła akcja zbierania funduszy na cele charytatywne. W tym roku podczas festiwalu jego uczestnicy będą wspierali zbiórkę na operację ucha małej 2-letniej Amelki Jurkiewicz – Pomóż Amelce usłyszeć. Więcej informacji na www.zrzutka.pl/z/uszkoamelki
Warsztat poświęcony edukacji muzycznej, zachęcający uczniów do rozwoju pasji muzycznej, korzystania z różnych form edukacji szkolnej oraz innych dodatkowych form poza szkołą jak konkursy, warsztaty, koncerty. Warsztat praktyczny motywujący uczniów, a także udoskonalający umiejętności połączenia muzyki z innymi aktywnościami zawodowymi. Warsztat poprowadzi Emilia Kurek-Bałandynowicz, nauczyciel fortepianu, kierownik Sekcji Fortepianu, Klawesynu i Organów w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gdyni.
To praktyczny warsztat Dominika Kisiela w zakresie improwizacji z udziałem artystów i publiczności. Dla wielu muzyków grających z nut improwizacja jest dużą barierą. Dominik w czasie warsztatu przekaże praktyczną wiedzę i wskazówki związane z procesem twórczym jakim jest improwizacja.
Dominik Kisiel – pianista improwizator, kompozytor. Urodził się w 1994 roku w Lublinie, obecnie działa w Trójmieście. Pracuje nad doktoratem w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Najbardziej znany jest z zespołu Dominik Kisiel Exploration Quartet, ale tworzy również w duetach z saksofonistą Jakubem Klemensiewiczem i wibrafonistą Dominikiem Bukowskim. Udzielał się także w większych składach – Adam Skorczewski Quintet, Marcin Janek Extradition Quintet, Magda Kuraś Quintet, a także w międzynarodowym projekcie Húrra. Wydał swój solowy album Stop – improwizowany akt na fortepian solo, album w duecie „Late Summer” oraz przygotowuje premierę nowej płyty „Pieśni”, która ukaże się w lipcu tego roku. Prywatnie interesuje się fizyką kwantową i kosmosem. Zawsze stara się grać z intencją uzdrawiania słuchaczy i tworzyć z przesłaniem miłości i jedności.
Na warsztacie muzykoterapii doświadczymy w praktyce odziaływanie muzyki relaksacyjnej, poznamy jej działanie i wpływ na naszą psychikę. Dowiemy się w jaki sposób częstotliwości dźwięku wpływają na ciało i umysł. Doświadczymy podróży w głąb siebie. Warsztat poprowadzi Tomasz Szwelnik.
Tomasz Szwelnik - artysta, muzyk oraz przedsiębiorca. Ukończył Inżynierię Dźwięku na Politechnice Gdańskiej. Specjalizuje się w grze na instrumentach klawiszowych. Uczestniczył w wielu projektach muzycznych, festiwalach, nagrał wiele płyt, muzykę do filmów, spektakli teatralnych. Prowadzi również warsztaty muzyczne dla osób niepełnosprawnych oraz realizuje projekt „PIANO ICE MAN” i „PIANO W NATURZE” z misją wspierania i pomagania.
Koncert „Joga i Piano w naturze” (planowany czas 14.00 – 15.00)
Koncert będzie kontynuacją warsztatu o muzykoterapii. Joga prowadzona przez popularyzatorkę ćwiczeń jogi w Trójmieście Agnieszka Kocot odbędzie się z muzyką na żywo w formie koncertu fortepianowego z towarzyszeniem dzwonów rurowych i mis kryształowych w wykonaniu Tomasza Szwelnika i Aurelii Kurczyńskiej. Można będzie posłuchać koncertu oraz ćwiczyć jogę w naturze. A to wszystko w pięknym miejscu na Łysej Górze w Sopocie.
Muzyka „Piano w naturze” jest komunikacją, która otwiera ludzkie serca i pozwala zajrzeć do swojego wnętrza, daje ulgę, ukojenie i radość.
Zajęcia jogi poprowadzi Agnieszka Kocot — nauczycielka jogi, prowadzi również muzykoterapię za pomocą kamertonów. Z uśmiechem, energią i pasją motywuje do aktywności fizycznej w trosce o swoje ciało i umysł.
Koncerty pianistów na Łysej Górze (planowany czas 15.00 – 20.00)
Na wydarzeniu wystąpi SŁAWEK JASKUŁKE, sopocki, znany pianista oraz DUET CHAŁADAJ X JOPEK. Kluczowym elementem wydarzenia będzie promocja i uczestnictwo najmłodszych artystów z LAS ACADEMY w Sopocie, Szkoły Muzycznej im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni, a także innych szkół na terenie trójmiasta. Wystąpi łącznie ponad 20 pianistów. Ponadto koncerty na Łysej Górze będą wykonane przez trójmiejskich artystów prezentujących muzykę fortepianową różnorodnych gatunków, jak klasyka, muzyka filmowa, jazz czy muzyka ilustracyjna. Oprócz publiczności organizatorzy zapraszają również rodziców i rodziny utalentowanych pianistów. Oryginalna forma koncertów fortepianowych będzie zarejestrowana przez JAZZ TELEVISION.
Wystawa prac plastycznych i dekoracji artystycznych (planowany czas podczas festiwalu 11.00 – 20.00)
Przestrzeń Łysej Góry podczas festiwalu zostanie zaaranżowana poprzez wykorzystanie prac plastycznych oraz dekoracji nawiązujących do otaczającej przyrody, fortepianu oraz muzyki. Prace plastyczne w formie dekoracji zamienią przestrzeń Łysej Góry w galerię wizualną. Prace plastyczne zostaną zaprezentowane dzięki aktywności uczniów szkół plastycznych przy współpracy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. M. Abakanowicz w Gdyni oraz lokalnych artystów.
Prezentacja twórczości sopockich oraz innych artystów (planowany czas podczas festiwalu 11.00 – 20.00)
Festiwal „Piano w naturze Sopot” to również okazja do promocji twórczości. Galeria w plenerze będzie umożliwiała prezentację wybranych wierszy, fotografii, prac plastycznych czy innych form twórczości sopockich i innych artystów.
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Źródło Tworzenia, która realizuje koncerty charytatywne oraz wydarzenia kulturalne i warsztaty muzyczne. Osoby zaangażowane w jej działalność popularyzują edukację muzyczną i grę na fortepianie, a także zachęcają ludzi do słuchania i grania muzyki w ciekawych, oryginalnych miejscach.
Koncertom „Piano w naturze Sopot” będzie towarzyszyła akcje zbierania funduszy na cele charytatywne. W tym roku podczas festiwalu jego organizatorzy będą wspierali zbiórkę na operację ucha małej 2-letniej Amelki Jurkiewicz – Pomóż Amelce usłyszeć. Amelka urodziła się z poważnymi wadami lewego uszka (z mikrocją i atrezją uszka), o których rodzice dowiedzieli się dopiero w momencie jej narodzin. Podczas Festiwalu "Piano w naturze Sopot" będą zbierane środki na operację, aby Amelka mogła normalnie usłyszeć cały otaczający ją świat tak jak jej rówieśnicy.
Operacja Amelki jest niezbędna, ponieważ to, że nie słyszy na lewą stronę, ciągnie za sobą szereg dodatkowych problemów w rozwoju mowy, postawy czy wzroku. Więcej szczegółów na www.zrzutka.pl/z/uszkoamelki
[ZT]24803[/ZT]
0 0
Ci co minusuja tu wszystko to jacys nieszczesliwi i marudni ludzie .
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu esopot.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz