Zamknij

Dziergane miniatury w Dwóch Zmianach w Sopocie! Otwarcie wystawy już w sobotę

08:45, 06.06.2023 . Aktualizacja: 08:45, 06.06.2023
Skomentuj Kawiarnia Dwie Zmiany. Fot. materiały prasowe Kawiarnia Dwie Zmiany. Fot. materiały prasowe

Wystawa Dzierganych Miniatur to wydarzenie, którego inicjatorką i organizatorką jest Anna Dahlberg, sopocka propagatorka sztuki. Do współorganizowania wystawy zaprosiła Katarzynę Wasilewską, która od kilku lat organizuje spotkania trójmiejskich (i nie tylko) miłośniczek rękodzieła. Otwarcie wystawy w sobotę, 10 czerwca 2023 r. o godzinie 15.00, w kawiarni Dwie Zmiany.

Wielu osobom dzierganie kojarzy się z czasami naszych babć, które siedząc w fotelach dziergały kapcie, sweterki czy szaliki dla wnuków. Autorki wystawy chciały pokazać, że jest to tylko stereotyp i coraz więcej młodych osób docenia wartość rękodzieła, nie tylko tę materialną. Uważają, że dzierganie to prawdziwa „joga dla umysłu”, a wykonane prace często wzbudzają podziw otoczenia.

W swoim gronie mają osoby w każdym wieku, o różnorodnych zainteresowaniach. Są to osoby pasjonujące się wyprawami w najdalsze zakątki świata, pasjonaci ziół oraz języka chińskiego. Na pierwszą wystawę, zorganizowaną w ubiegłym roku, swoje prace przesłał dziewięcioletni chłopiec. W tym roku nadeszło zgłoszenia od niewiele starszej od niego dziewczynki. Wystawa pokazuje, że rękodzieło jest dla każdego, bez względu na wiek i płeć. Spotkania pozwalają na zawieranie nowych znajomości, inspirują do działania, są dowodem na to, że dzielenie wspólnej pasji otwiera nowe, czasem bardzo zaskakujące możliwości.

Wernisaż Wystawy Dzierganych Miniatur odbędzie się w sobotę, 10 czerwca 2023 r., w kawiarni Dwie Zmiany przy ul. Boh. Monte Cassino 31. Początek o godzinie 15.00. Wstęp wolny.

Źródło: Urząd Miasta Sopotu

[ZT]17471[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%