Zamknij

Sopockie Spotkania Kobiet. Sukces artystyczny – ciężka praca czy zbieg okoliczności?

12:00, 17.05.2023 .
Skomentuj Mila Jankowska (fot. materiały prasowe) i Katarzyna Konieczka (fot. Anna Kryża) Mila Jankowska (fot. materiały prasowe) i Katarzyna Konieczka (fot. Anna Kryża)

Przed nami kolejne Sopockie Spotkania Kobiet, czyli rozmowy o sprawach ważnych, dotyczących różnych dziedzin życia, ale zawsze z perspektywy kobiet. Tym razem 30 maja, wyjątkowo o godz. 17.00, gościniami Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim, wiceprezydentki Sopotu, pomysłodawczyni SSK, będą kobiety sztuki: Katarzyna Konieczka i Mila Jankowska.

Spotkanie odbędzie się w teatrze Atelier (al. Mamuszki 2), we wtorek, 30 maja, wyjątkowo o godz. 17.00.

Dla tych, którzy nie będą mogli być na spotkaniu osobiście, dostępna będzie transmisja w mediach społecznościowych:

Info o gościniach:

Katarzyna Konieczka – ur. w 1982 w Gdańsku kostiumografka i projektantka mody awangardowej. Ukończyła Międzynarodową Szkołę Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie, na kierunku kostiumografia i scenografia. Zaprojektowane i wykonane przez nią kostiumy wykorzystywane są w stylizacjach największych osobowości scenicznych polskiego i światowego showbiznesu (m.in. Lady Gagi, Fergie, Amber Rose, w Polsce Justyny Steczkowskiej czy Adama „Nergala” Darskiego). Na okładce lutowego wydania włoskiego „Vanity Fair” w jej koronie pojawiła się sama Madonna. Konieczka współpracuje również z producentami filmów (m.in. „WarHunt”, „Mindcage”) i programów telewizyjnych („Top Model”, „Mask Singer”), efekty jej pracy można podziwiać też we włoskim, holenderskim czy brytyjskim wydaniu magazynu „Vogue”. Od lat mieszka i pracuje w Sopocie.

Mila Jankowska – urodziła się w Gdańsku, ma 22 lata, a swoją przygodę z aktorstwem rozpoczęła w Sopockim Teatrze Muzycznym Baabus Musicalis, gdzie grała przez 4 lata. Zadebiutowała w filmie Jana Holoubka „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Zobaczyć ją można np. w serialu „Rodzina na Maxa” czy najnowszym hicie HBO MAX „#BringBackAlice”. Jeszcze w tym roku pojawi się kilka nowych produkcji z jej udziałem. Oprócz aktorstwa zajmuje się również śpiewem, nagrywa piosenki, gościnnie koncertuje z Sopocką „Formacją 22”, a w przyszłości planuje wydać album.

Źródło: Urząd Miasta Sopotu

[ZT]17233[/ZT]

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Wciskanie Wciskanie

1 0

Wciskanie feminatywów na siłę jest żałosne. 20:08, 17.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%