Zamknij

Pasaż Młodej Sztuki w Sopocie! Trzecia edycja już za nami [FOTO]

16.01, 12.05.2022 .
Skomentuj Prace uczniów zostały zaprezentowane na piętrze w Sopot Centrum. Fot. Sławka Ligenza-Hill
REKLAMA

Do czwartku, 12 maja, w Sopot Centrum można było oglądać prace plastyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sopocie. Tym razem tematem wystawy zbiorowej były znane kobiety. Prace zostały zainspirowane serią książek zatytułowanych "Opowieści na dobranoc młodych buntowniczek". Dodatkowo zaprezentowano także dwie wystawy indywidualne - Magdaleny Kapłońskiej z klasy siódmej oraz Filipa Laskowskiego z klasy szóstej.

Za organizację wystaw odpowiada Anna Paczos, nauczycielka z szkoły Podstawowej nr 1 w Sopocie.

- Pasaż Młodej Sztuki to pomysł, który narodził się w czasie pandemii. Wtedy po raz pierwszy pokazałam prace uczniów naszej szkoły w publicznej przestrzeni Sopot Centrum. Wystawa miała bardzo ciepłe przyjęcie. Obecna ekspozycja prezentująca portrety znanych kobiet, to już trzecia odsłona tego wydarzenia - mówi organizatorka wystawy.

Jak zapewnia nauczycielka, w przyszłości możemy spodziewać się także kolejnych edycji wydarzenia, które przybiorą nieco inną formułą niż dotychczas. 

- Mam nadzieję, że kolejne edycje będą miały bardziej oficjalny charakter. Planuję w przyszłym roku uroczyste wernisaże i być może aukcje prac młodych artystów. Moim celem jest edukacja artystyczna bliżej życia. Zależy mi na tym, aby moi uczniowie mieli poczucie, że to, co robią ma realny wymiar, jest wartościowe i ma sens - przekonuje Anna Paczos.

Prace można było oglądać od 28 kwietnia do 12 maja. Tych z Was, którzy nie mieli okazji ich zobaczyć na żywo, zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wystawy.

[ZT]8310[/ZT]

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%