Zamknij

Do Sopotu przyjedzie 13 zespołów z całego świata! Przed nami festiwal Mundus Cantat

09:40, 12.05.2022 | .
Skomentuj chortownia.pl
REKLAMA

18. edycja Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Mundus Cantat Sopot 2022 odbędzie się w dniach 21-29 maja. Do Sopotu przyjedzie 13 zespołów z całego świata, m.in. z Angoli, Filipin, Łotwy. Uczestników oceni profesjonalne, międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Marcina Tomczaka z Akademii Muzycznej w Gdańsku.

W ramach festiwalu odbędą się również koncerty towarzyszące w sopockich kościołach, Muszli Koncertowej oraz w Domu Pomocy Społecznej w Sopocie. W programie festiwalu są również dwa barwne i widowiskowe wydarzenia. Po raz pierwszy organizatorzy festiwalu zaproszą słuchaczy na Chóralny Spacerownik „Śladami Wielkich Sopocian” (21 maja), który będzie połączeniem spaceru historycznego po Sopocie z krótkimi koncertami w wyjątkowych miejscach, takich jak willa Jünckego, Teatr Atelier czy odtworzona z okazji 120-lecia Sopotu Altana Kollatha. Muzycznemu spacerowi będą towarzyszyć historie o znanych sopocianach, które opowie Olga Krzyżyńska, malarka, graficzka, dziennikarka, gedanistka. Po dwóch latach do Sopotu wraca również Parada Chórów (27 maja) – multikulturowa, rozśpiewana i kolorowa parada która przejdzie „Monciakiem” i zakończy się Ceremonią Otwarcia i koncertem w muszli koncertowej. 

Na Koncercie Finałowym 28 maja 2022 w auli Wydziału Ekonomicznego UG, wystąpi chór ASBeek ze Szkoły Muzycznej w Płocku, laureat Sopockiej Mewy na ubiegłorocznym festiwalu. Ponadto zaprezentują się również laureaci tegorocznej odsłony festiwalu.

W trakcie trwania festiwalu wielokrotnie zabrzmi utwór: „Modlitwa za Ukrainę” autorstwa Mykoli Lisenko, który dedykowany będzie walczącym o swój kraj Ukraińcom oraz tym wszystkim, którzy włączyli się w pomoc potrzebujących w ostatnim czasie.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Szczegółowy harmonogram festiwalu znaleźć można na stronie Mundus Cantat oraz na festiwalowym FB.

Źródło: Urząd Miasta Sopotu

[ZT]13006[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%