Zamknij

Sukces SKLA: sportowcy wrócili do Sopotu ze złotym medalem

22:40, 13.06.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj Fot. SKLA Sopot, Facebook
REKLAMA

Mistrzostwa Polski w Sztafetach w Łodzi zakończyły się szczęśliwie dla podopiecznych Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. O sukcesie poinformował dyrektor klubu - Jerzy Smolarek.

Złoto mistrzostw Polski przywiozła do Sopotu sztafeta kobiet 4 × 200 metrów w składzie: Diana Piotrowicz, Monika Kasica, Aleksandra Formella i Monika Pietroń. 

To nie pierwszy tego typu sukces sopockich lekkoatletów w czerwcu. Szóstego czerwca dyrektor klubu poinformował, że zespół SKLA zdobył drugie miejsce w Lidze Młodzików. Kilka dni wcześniej Jakub Szymański wypełnił minimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Świata U20 w Nairobi, pokonując dystans 110 m przez płotki podczas Memoriału Grzegorza Duneckiego w Toruniu. Zawodnik uzyskał czas 13,55 s z przeciwnie wiejącym wiatrem (-0,8 m/s). Norma kwalifikacyjna wynosi 13,65 s. Jak informuje klub, jest to najlepszy tegoroczny wynik w Europie. 

W najbliższym czasie SKLA organizuje również atrakcje dla mieszkańców. 20 czerwca o 11:00 rozpocznie się Wielkie Sąsiedzkie Grillowanie. Sopocianie skorzystają z obszaru sopockiego stadionu lekkoatletycznego.

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%