Zamknij

Paweł Turkiewicz w sztabie szkoleniowym Trefla Sopot! Będzie asystentem Marcina Stefańskiego

17:10, 02.06.2021 | P.S
Skomentuj Fot. Trefl Sopot
REKLAMA

Paweł Turkiewicz dołącza do Trefla Sopot! 48-letni szkoleniowiec będzie pełnił funkcję asystenta Marcina Stefańskiego. Trener podpisał umowę do końca sezonu 2021/2022 z możliwością przedłużenia jej o kolejne rozgrywki.

Pochodzący z Wrocławia Turkiewicz karierę zawodniczą związał ze swoim rodzinnym miastem – najpierw występował w Śląsku, zaś później grał dla AZS-u. Następnie – już w roli trenera – wrócił do Śląska, gdzie rozpoczął swoją drogę szkoleniową od pracy w grupach młodzieżowych. Pnąc się po kolejnych szczeblach Paweł Turkiewicz dotarł do funkcji asystenta Andreja Urlepa. W 2007 roku, właśnie jako drugi trener, osiągnął swój pierwszy sukces, zdobywając brązowy medal PLK.

Poza stolicę województwa dolnośląskiego trener wyjechał w 2008 roku, kiedy dołączył do Turowa Zgorzelec. Najpierw pracował jako asystent Saso Filipovskiego, a po jego zwolnieniu przejął drużynę i wywalczył z nią wicemistrzostwo Polski. Co ciekawe, jednym z jego podopiecznych był… Marcin Stefański.

W kolejnych latach Paweł Turkiewicz pracował kolejno w Polpharmie Starogard Gdański, PBG Baskecie Poznań, Starcie Gdynia, WKK Wrocław i Starcie Lublin. W 2014 roku po raz pierwszy został powołany przez trenera reprezentacji Polski Mike’a Taylora do pełnienia funkcji asystenta w kadrze. Następnie, w grudniu 2015 roku, dołączył do pierwszoligowego wówczas GTK Gliwice. W sezonie 2016/2017 zajął z zespołem drugie miejsce, co zaowocowało zaproszeniem od władz Polskiej Ligi Koszykówki do gry na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Z drużyną z Gliwic zajmował kolejno 14., 12. i 13. miejsce w Energa Basket Lidze, a jego czas w GTK dobiegł końca po zakończeniu sezonu 2019/2020. Na początku grudnia 2020 roku Paweł Turkiewicz objął funkcję trenera pierwszoligowych Dzików Warszawa. Ze stołecznymi zakończył sezon na 11. miejscu.

– Paweł Turkiewicz jest bardzo doświadczonym trenerem. Pracował u boku Andreja Urlepa czy Saso Filipovskiego, prowadził samodzielnie zespoły, ma też doświadczenie europejskie i reprezentacyjne. Jego kompetencje z pewnością będą wartością dodaną dla naszej ekipy szkoleniowej. Mam nadzieję, że trener szybko odnajdzie się w Sopocie i pomoże nam w osiągnięciu założonych celów – mówi Marek Wierzbicki, prezes Trefla Sopot.

Pozostała część sztabu szkoleniowego nie zmieni się: funkcję asystenta będzie także pełnił Krzysztof Roszyk, trenerem przygotowania motorycznego będzie Tobiasz Grzybczak, fizjoterapeutą Marek Rzeczkowski, a kierownikem drużyny Maciej Jeszka.

Źródło: Trefl Sopot

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%