Sukces sopockich lekkoatletek! Złoto i srebro na Halowych Mistrzostwach Polski

11:41, 22.02.2021 P.S
Skomentuj Fot. SKLA - Facebook Fot. SKLA - Facebook

Sopockie sportsmanki po raz kolejny pokazały klasę! Podczas XVI. Halowych Mistrzostw Polski w lekkoatletyce sopockie zawodniczki wywalczyły złoty i srebrny medal. Na podiach stanęły Paulina Ligarska i Angelina Cichocka.

W dniach 20-21 lutego br. miały miejsce 65. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu. O sportowy sukces rywalizowało łącznie przeszło 500 zawodników z całego kraju. Sportowcy zmagali się w 31 konkurencjach.

Dla zawodniczek z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego (SKLA) to były owocne mistrzostwa. Złoty medal w 5-boju zdobyła Paulina Ligarska. 24-letnia zawodniczka okazała się najlepsza w pchnięciu kulą, górując nad swoimi rywalkami. W skoku wzwyż, skoku w dal i w biegu na 60 m przez płotki przedstawicielka SKLA zajęła drugie miejsce. Nieco gorzej wypadł bieg na 800 metrów, który zawodniczka zakończyła na 4. pozycji. Ten jednak nie przeszkodził w tym, aby ostatecznie sięgnęła po złoto w pięcioboju. Zawody w Toruniu przyniosły Paulinie Ligarskiej nie tylko medal, ale i życiowy rekord w biegu na 60 metrów przez płotki (8.62).

Sukcesem okazał się także występ Angeliki Cichockiej. Zawodniczka wykazała się niezwykłą formą podczas biegu na 800 metrów. Niestety pomimo początkowego wyjścia na prowadzenie, na końcowym dystansie zawodniczkę minęła Joanna Jóźwik z AZS AWF Katowice, tym samym odbierając jej szansę na złoto. Tym samym sportsmenka ukończyła bieg ze srebrnym medalem.

Sopockie zawodniczki wykazały się także podczas sztafety 4x200 m. B. Zapora, M. Kasica, M. Pietroń i A. Formela wywalczyły czwarte miejsce. Z kolei w skoku wzwyż piątą pozycję w tabeli wywalczyła Paulina Borys.