Zawodnik SKŻ Sopot wicemistrzem Europy juniorów! Kamil Manowiecki stanął na podium w klasie RS:X w windsurfingu

10:48, 30.11.2020 P.S Aktualizacja: 10:49, 30.11.2020
Skomentuj Fot. materiały prasowe - Polski Związek Żeglarski Fot. materiały prasowe - Polski Związek Żeglarski

Zawodnik z Sopockiego Klubu Żeglarskiego (SKŻ) został wicemistrzem Europy juniorów do lat 19. Kamil Manowiecki sięgnął po tytuł na mistrzowskich regatach windsurfingowych w klasie RS:X w Vilamourze w Portugalii. Podczas mistrzostw nie był jednak jedynym reprezentantem klubu. Swój sportowy talent zaprezentowały także jego klubowe koleżanki - Maja Dziarnowska i Karolina Lipińska, które wystartowały w kategorii seniorów. Najlepszą wśród Polek w tej kategorii okazała się Zofia Klepacka.

W kategorii juniorów do lat 19 wystartowało łącznie siedmiu windsurferów. Kamil Manowiecki spotkał się na podium z zawodnikami z Izraela i Hiszpanii. Pierwsze miejsce przypadało Danielowi Basikowi Tashtashowi. Po brązowy medal sięgnęli z kolei ex aequo Aurelio Terry-Valle (Hiszpania) i Adir Tawil (Izrael).

Na uwagę zasługują też Maja Dziarnowska z miejscem 12. i Karolina Lipińska z miejscem 16., przy 31. zawodniczkach, które wystartowały w kategorii seniorów. Srebrny medal zdobyła z kolei Zofia Klepacka, reprezentantka Legii Warszawa.

Jak poinformował Kamil Manowiecki , w portugalskim Vilamourze zamierza pozostać do 5 grudnia, gdzie będzie kontynuował treningi.