Ogniwo Sopot na fali: komplet zwycięstw po meczu z Pogonią Siedlce (46:21) [FOTO]

17:44, 12.09.2020 Emil Bogumił Aktualizacja: 20:10, 12.09.2020
Skomentuj

Ogniwiacy po raz czwarty w sezonie zwyciężyli w rozgrywkach Ekstraligi Rugby. Tym razem pokonali u siebie Awentę Pogoń Siedlce 46:21. Sopocianie, z kompletem zwycięstw, przewodzą tabeli.

W sobotnim spotkaniu na boisku zabrakło Piotra Zeszutka. Kapitan zespołu pauzuje 7 tygodni za faul w meczu ze Spartą Jarocin. Sopocianie wygrali obie połowy spotkania (15:7). Ostatnie minuty grali w osłabionym, 13-osobowym składzie. Czerwoną kartkę otrzymał Robert Olszewski. Kiedy zszedł na ławkę, boisko musiał opuścić jeden z obcokrajowców. Stało się tak, by zgadzał się regulaminowy stosunek ilości zawodników z Polski oraz zza granicy. Mimo to, sopocianie pewnie pokonali zespół Awenty. Nawet w osłabieniu udało im się zdobyć punkty. Dokonał tego Thomas Fidler.

Punkty dla sopocian zdobyli Wojciech Piotrowicz 16, Irlaki Tsivtsivadze 10, Robert Graban 5, Mateusz Plichta 5, Thomas Fidler 5 oraz Tomasz Poźniak 5.

Kolejne spotkanie Ogniwiacy rozegrają na wyjeździe, w Krakowie. Za dwa tygodnie powrócą na własne boisko, by podjąć zawodników Skry Warszawa. Rugbyści ze stolicy, podobnie jak sopocianie, nie przegrali w tym sezonie żadnego spotkania.