Maksymilian Wójcik mistrzem Europy! Zawodnik Sopockiego Klubu Żeglarskiego wygrał 10 na 14 wyścigów [VIDEO]

08:31, 10.09.2020 J.F Aktualizacja: 08:55, 10.09.2020
Skomentuj

W Sopocie zakończyły się ERGO Hestia Raceboard European Championship – Mistrzostwa Europy w windsurfingowej klasie Raceboard. Regaty rozegrane były w ramach Pucharu Prezesa Grupy ERGO Hestia. Była to jedyna na świecie międzynarodowa impreza klasy Raceboard w tym sezonie. Mistrzostwo Europy wywalczył Maksymilian Wójcik z Sopockiego Klubu Żeglarskiego.

ERGO Hestia Raceboard European Championship trwały od 1 do 5 września. Na starcie stanęli zawodnicy z Polski, Słowacji, Czech, Niemiec i Wielkiej Brytanii. W różnorodnych warunkach pogodowych (słońce, deszcz, duże zafalowanie, brak wiatru) organizatorom udało się rozegrać 14 z 15 zaplanowanych wyścigów, w tym również wyścig długodystansowy.

Większość wyścigów wygrał Maks Wójcik (SKŻ ERGO Hestia Sopot) i tym samym, po raz trzeci, został Mistrzem Europy. Wśród kobiet najlepsza była Czeszka Jana Slivova.

Reprezentujący barwy sopockiego klubu Maks Wójcik – sześciokrotny Mistrz Świata i trzykrotny Mistrz Europy w klasie Raceboard, podsumowuje swój start w regatach:

- W wynikach wygląda, że było łatwo, ale nie było. Pracowałam naprawdę ciężko, wystarczy spojrzeć na moje dłonie... Sopot to mój akwen – fajnie się ścigać w miejscu, które się zna od dziecka.  Znając akwen i zasady, według których działa tutaj wiatr, można dużo przewidzieć. Dlatego tutaj często pływam odruchowo. Znając akwen wiem co się wydarzy. I w 80% to się sprawdza. I dodaje: - Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy już mieli normalny sezon.  Zainwestowałaem w nowy sprzęt i już nie mogę się doczekać.