Ogniwo Sopot zainaugurowało sezon. Pewne zwycięstwo (40:10) nad rugbystami Arki Gdynia [FOTO]

11:03, 16.08.2020 Emil Bogumił Aktualizacja: 11:08, 16.08.2020
Skomentuj

W sobotnie popołudnie, 15 sierpnia, zawodnicy Ogniwa Sopot zainaugurowali kolejny sezon Ekstraligi rugby. Podopieczni Karola Czyża odnieśli pewne zwycięstwo w derbach Trójmiasta. Spotkanie z Arką Gdynia zakończyło się wynikiem 40:10.

Po stronie Ogniwa Sopot wystąpili:

Marcin Wilczuk (68 Perdian), Burek (55 Zając), Bysewski - Piotrowski, Graban (63 Zeszutek) - Kavtaradze (41 Mokrecow), Wiktor Wilczuk (50 Anuszkiewicz), Powała-Niedźwiecki - Mateusz Plichta - Piotrowicz - Czasowski (63 Drewczyński), Olszewski, Walters (63 Marcin Wilczuk), Mrowca - Grundlingh.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 26:5. Wystąpili w niej debiutujący w barwach Ogniwa - Paul Walters oraz Wiktor Wilczuk. W przerwie przedstawiciele klubu, miasta oraz gdańskiego lotniska podpisali kolejną umowę sponsorską.

W drugiej odsłonie na boisku zobaczyliśmy kapitana zespołu - Piotra Zeszutka - który do niedawna zmagał się z kontuzją. Podopieczni Karola Czyża nie oddali zwycięstwa i utrzymali przewagę wypracowaną w pierwszych 40 minutach. Derby Trójmiasta zakończyły się wynikiem 40:10. Punkty dla sopocian zdobyli: Wojciech Piotrowicz (10), Marcin Wilczuk (5), Mateusz Plichta (5), Paul Walters (5), Mateusz Mrowca (5), Piotr Zeszutek (5), Dawid Grundlingh (5).

Kolejne spotkanie Ogniwiacy rozegrają na wyjeździe. W przyszły weekend podejmą zespół Master Pharm Rugby Łódź. Na własne boisko powrócą w ostatni weekend sierpnia, by rywalizować ze Spartą Jarocin.