Zamknij

Chcą dzielić się swoją pasją. Treningi dla początkujących z Sopot Curling Club Wa ku'ta

08:51, 27.12.2019 | P.S
REKLAMA
Skomentuj

Choć w Polsce curling wciąż nie należy do najpopularniejszych dyscyplin sportowych, z roku na rok zainteresowanie tym sportem wydaje się coraz większe. W Trójmieście pionierem w tej dziedzinie był Sopot Curling Club Wa ku'ta, przyczyniając do popularyzowania zmagań na lodzie. Dziś w trójmieście funkcjonują już także gdańskie kluby curlingowe, jednak to właśnie Wa ku'ta zdecydował się wprowadzić w rozgrywki zainteresowanych nowicjuszy.

W trakcie 1,5-godzinnych zajęć uczestniczy zapoznają się z zasadami i podstawowymi elementami rozgrywki. Jak zapewniają wieloletni zawodnicy, curling potrafi wywołać wiele uśmiechu.

Rozgrywki odbywają się na prostokątnej fali lodu. Na przeciwko siebie stają dwie 4-osobowe drużyny. Każda z nich ma na celu tak manewrować kamieniem (krążkiem wykorzystywanym do gry), aby możliwie najbardziej zbliżyć go do "domu" przeciwnika, czyli wyznaczonego pola na tafli. Ze względu na wymaganą precyzję i strategię rozgrywki carling bywa niekiedy nazywany "szachami na lodzie".

Osoby chcą opanować tę dyscyplinę mogą uczestniczyć w zajęciach w jednej z dwóch grup wiekowych. Sopocki klub prowadzi zajęcia zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych. Osoby powyżej 17 roku życiu uczestniczą w treningach w piątki o godzinie 17.30. Z kolei osoby młodsze mogą wciąż udział w zajęciach szkoleniowych w niedzielę o godzinie 12.30. Wszystkie zajęcia odbywają się na torze w gdańskiej hali Olivia.

Osoby zainteresowane mogą uzyskać więcej informacji na miejscu, a także kontaktując się poprzez e-mail: sopot.curling@gmail.com lub nr telefonu - 696 916 464.

[ZT]3326[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone