Reprezentantka Sopockiego Klubu Żeglarskiego wróciła z pucharem! Sukces na zawodach w Hiszpanii

12:39, 17.12.2019 J.F Aktualizacja: 14:31, 17.12.2019
Skomentuj

Na zakończonych w niedzielę, 15 grudnia, zawodach Formula Kite Spain Series (Puchar Hiszpanii) świetnie spisała się Julia Damasiewicz. Reprezentantka Sopockiego Klubu Żeglarskiego (sekcja Kite Race Team) zajęła drugie miejsce wśród kobiet.

W sekcji męskiej najwyższą pozycję z polskiej ekipy zajął Maks Żakowski, kończąc zawody na 5 miejscu.

Młodzież i seniorzy w jednej kategorii

Organizatorzy nie przewidzieli kategorii junior (U16, U19), dlatego sopocka młodzież ścigała się i była klasyfikowana z seniorami. Tym bardziej cieszy świetny wynik Kuby „Speedy" Jurkowskiego, który uplasował się tuż za światową czołówką, zajmując 7 miejsce.

Grudniowy wyjazd do Tarify był doskonałym treningiem w zróżnicowanych wiatrowo warunkach i pozwolił ekipie zachować ciągłość szkolenia, a same zawody stały się świetną okazją, żeby sprawdzić stan przygotowania pozostałych teamów narodowych.