Bartosz Jankowski nowym zawodnikiem Trefla Sopot! "To szansa dla mnie"

11:59, 31.07.2024 . Aktualizacja: 13:25, 31.07.2024
Skomentuj Fot. Trefl Sopot Fot. Trefl Sopot

Bartosz Jankowski zagra w żółto-czarnych barwach! Niespełna 28-letni zawodnik, który ostatnio występował w zespole ze Słupska, podpisał umowę z Treflem Sopot.

Pierwsze koszykarskie kroki obwodowy stawiał we Włocławku i to właśnie tam zadebiutował na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. 15 grudnia 2012 roku trener Milija Bogicević desygnował go do gry w końcówce rywalizacji z Kotwicą Kołobrzeg (79:65).

Od sezonu 2015/2016, przez trzy lata, Bartek występował w zespole z Gdyni. W tym czasie na parkietach PLK średnio spędzał poniżej 10 minut, w związku z czym postanowił „zejść ligę niżej”. Dla Biofarmu Basket Poznań zagrał w 21 meczach, w czasie których przeciętnie notował ponad 10 punktów na spotkanie. Jeszcze lepiej Bartek spisywał się w Opolu, gdzie w rozgrywkach 2020/2021 zdobywał blisko 14 oczek na mecz.

Kolejny sezon zawodnik rozpoczął jako gracz Arki, ale zaledwie po jednym meczu przeniósł się do Czarnych Słupsk. Ze swoim zespołem wygrał rundę zasadniczą i dotarł do półfinału PLK. Średnio na parkiecie spędzał ponad 13 minut i zdobywał 5 punktów, a jego skuteczność za trzy wynosiła 41% (37/90). Z trenerem Cesnauskisem Bartek współpracował także w ostatnich dwóch sezonach, jednak jego liczby, jak i wyniki drużyny, były słabsze. Teraz rzucający obrońca powalczy o miejsce w rotacji aktualnego mistrza Polski.

– Jestem podekscytowany podpisaniem kontraktu. To szansa dla mnie, ale przede wszystkim wyzwanie. Przed nami dużo meczów, co bardzo mnie cieszy. Chcę pokazać się z jak najlepszej strony i pomóc drużynie wygrywać w PLK i EuroCupie – powiedział Bartek po podpisaniu umowy.

W sopockim zespole obwodowy będzie występował w koszulce z numerem „0”. Kontrakt Bartosza Jankowskiego obowiązuje do końca sezonu 2025/2026. W umowie zawarto opcje obustronnego rozwiązania współpracy po zakończeniu rozgrywek 2024/2025.

Źródło: Trefl Sopot