Orkan Sochaczew powstrzymał Ogniwo Sopot! Emocjonujący mecz na szczycie tabeli

12:54, 03.04.2024 . Aktualizacja: 14:54, 03.04.2024
Skomentuj Zdjęcie poglądowe Zdjęcie poglądowe

W ostatnią sobotę, 30 marca, Orlen Orkan Sochaczew pokonał Ogniwo Sopot 34:21 (13:12) w zaciętym meczu na szczycie 13. kolejki ekstraligi rugby. To zwycięstwo pozwoliło Orkanowi awansować na drugie miejsce w tabeli, kosztem pokonanych sopocian, którzy spadli na trzecią pozycję.

Spotkanie od początku było wyrównane. W pierwszej połowie obie drużyny szły łeb w łeb, jednak druga połowa należała do Orkana, który wyszedł na prowadzenie i nie oddał go już do końca meczu. Ostatecznie gospodarze wygrali różnicą 13 punktów.

Sędziowali: Mateusz Ingarden, Przemysław Filar, Mateusz Kaczmarek.

Punkty dla Orkana: Peter Steenkamp 14, Jonathan O'Neill 10, Toma Mchedlidze 5, Krystian Mechecki 5

Punkty dla Ogniwa: Wojciech Piotrowicz 11, Ołeksandr Czasowski 5, Wiktor Wilczuk 5

Żółte kartki: Cyprian Majcher (Orkan), 2x Dmytro Mokrecow (Ogniwo).

Czerwona kartka (w konsekwencji drugiej żółtej): Dmytro Mokrecow (Ogniwo).

Ogniwo: Fidler, Burek (68 Rau), Gąska (50 Kavtaradze) - Mokrecow, Piotrowski - Mroziński (75 Węgierski), Grabowski, Wilczuk - Plichta - Piotrowicz (75 Kirsanov) - Czasowski (64 Szulta), Seerane, Burrows, Lis - Żuk