Zamknij

W puli nagród ponad 2 mln zł - Prestiżowe zawody CSIO5* w Sopocie

06:59, 12.06.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

W puli nagród ponad 2 miliony złotych, 144 zgłoszone konie, 10 prestiżowych konkursów i nazwiska, które elektryzują kibiców jeździectwa, pod każdą szerokością geograficzną. Już 13 czerwca na sopockim Hipodromie sygnał do startu usłyszy pierwszy zawodnik Lotto CSIO5* Sopot 2019 – Oficjalnych Międzynarodowych Zawodów w Skokach przez Przeszkody. Sopot jest jednym z siedmiu europejskich miast organizujących zawody na tym poziomie.

Na tę chwilę z pewnością czeka wielu fanów skoków przez przeszkody. Piękna i zarazem emocjonująca dyscyplina z udziałem najlepszych jeźdźców świata działa na widzów, jak magnes. Przez 4 czerwcowe dni rywalizacja wspaniałych koni pokonujących wysokie przeszkody stanie się udziałem publiczności, która podobnie jak w ubiegłych latach licznie zasiądzie na widowni przy głównej arenie sopockiego Hipodromu.

– Pod egidą FEI ( Międzynarodowa Federacja Jeździecka) zaplanowaliśmy 10 konkursów CSIO5* i 6 dla młodych koni w ramach CSI1*. Na liście startowej mamy łącznie 66 zawodników, którzy przywiozą do Sopotu 173 konie, walcząc o ponad 2 miliony złotych. Astronomiczna pula nagród i wymagania stawiane przez Federację sprawiają, że zawody rozgrywane są na najwyższym poziomie. Po raz drugi z rzędu będziemy podziwiać zawodników I Dywizji, którzy wezmą udział w drużynowych zmaganiach w Pucharze Narodów Longines, określanym mianem najtrudniejszego konkursu zawodów – wyjaśniaAgnieszka Maziarka, rzecznik prasowy Lotto CSIO Sopot 2019.

Międzynarodowe Zawody w Skokach przez przeszkody CSIO mają w Polsce tradycje sięgające 1927 roku. W Sopocie CSIO po raz pierwszy rozegrano w 1983 r., a tegoroczne zawody będą 22. rozegranymi na terenie Hipodromu Sopot. Przez te lata poziom zawodów sukcesywnie wzrastał.

– Konkurs Pucharu Narodów 1 Dywizji to wyjątkowe wyróżnienie, dzięki któremu Sopot jest teraz wśród siedmiu miast (obok m.in. La Baule, Hickstead, czy Dublina), które mają prawo do organizacji 1 Dywizji FEI Longines Nations Cup Jumping. Myślę, że Hipodrom w pełni zasługuje na najwyższą ocenę, lata pięknej tradycji, doświadczeń i unikatowe położenie sprawiają, że miejsce samo w sobie jest wyjątkowe – podkreśla Kaja Koczurowska-Wawrzkiewicz, Prezes Hipodrom Sopot.

 

W Pucharze Narodów Longines wystartują zespoły Austrii, Belgii, Brazylii, Francji, Niemiec, Irlandii, Holandii i Polski. Na liście startowej same gwiazdy! Charyzmatyczny Irlandczyk Bertram Allen, Niemcy Andre Thieme i Daniel Deusser oraz uwielbiany przez publiczność Pieter Davos reprezentujący Belgię są gwarancją, że poziom adrenaliny w każdym konkursie z pewnością przewyższy wysokość przeszkód. Zmierzy się z nimi między innymi utalentowana Ola Kierznowska, 16 letnia amazonka, która ma już na koncie szereg spektakularnych sukcesów i jak podkreślają szkoleniowcy lada moment podbije jeździecki świat.

– Podczas Lotto  CSIO5* oraz CSI YH1* (młode konie) zobaczymy 18 reprezentantów naszego kraju. O dobry wynik naszej drużyny podczas wymagającego Pucharu Narodów będą walczyć: Jan Bobik, Krzysztof Ludwiczak, Andrzej Opłatek, Wojciech Wojcianiec oraz Radosław Zalewski. Nasza reprezentacja będzie również wspierana przez młodsze pokolenie. Obok Oli wystartuje fantastyczny Adaś Grzegorzewski, który w ubiegłym roku podbił serca sopockiej publiczności. Z pewnością możemy liczyć na dobre występy Natalii Czernik i Moniki Grundkowskiej, które w tym sezonie idą, jak burza – mówiAgnieszka Maziarka.

O formie polskich jeźdźców przekonamy się już w czwartek, podczas konkursu będącego kwalifikacją do rozgrywanego w piątek Grand Prix, w którym wysokość przeszkód wynosi 160 cm.

Tegoroczna edycja z pewnością zaskoczy publiczność. Równolegle do zmagań sportowych na głównej arenie konkursowe, działać będzie strefa rozrywki, w której i młodsi i starsi znajdą coś dla siebie. Około 20 Food Trucków, park rozrywki z torem przeszkód, dmuchańcami, euro bungee i możliwością przejażdżek na kucykach, animacje dla dzieci Loopy’s World. Do zobaczenia będą również …alpaki. W strefie rozrywki będzie też można podziwiać pokazy, z których słyną sopockie zawody.

– Zaczarują nas araby, które zaprezentowane zostaną zarówno w ręku, jak i pod siodłem. Zobaczymy młode amazonki sopockiego klubu prezentujące elementy klasycznej jazdy. Przekonamy się, ile sprawności wymaga gimnastyka i crossfit, czym tak naprawdę jest Krav Maga oraz agility. Wstęp na teren zawodów w czwartek i piątek będzie przez cały dzień bezpłatny, na sobotę oraz niedzielę trzeba będzie zakupić bilet. Można to zrobić poprzez stronę www.eventim.pl bądź w kasach od ul. Polnej. – dodaje Agnieszka Maziarka.

Pokazy i atrakcje dodatkowe w strefie rodzinnej

 • CZWARTEK
 • 13:00 oraz 16:00 - Pokaz koni Arabskich w strojach orientalnych – pokaz poprowadzi Katarzyna Stawiska
 • PIĄTEK
 • 11:00 - Pokaz koni Arabskich w strojach orientalnych – pokaz poprowadzi Katarzyna Stawińska
 • 12:00 - Oprowadzanki na kucykach
 • 13:00 - Warsztaty taneczne - ZUMBA
 • 15:00 - Pokaz koni Arabskich w strojach orientalnych – pokaz poprowadzi Katarzyna Stawińska
 • SOBOTA
 • 11:00 - Oprowadzanki na kucykach
 • 11:30 - Pokaz koni Arabskich w strojach orientalnych – pokaz poprowadzi Katarzyna Stawińska
 • 12:30 - Pokaz psów - Agility
 • 13:30 - Pokaz gimnastyki artystycznej: klub sportowy SGA Gdynia
 • 13:45 - Szkolenie psów ze schroniska do adopcji - Anna Leppert: Joker (zoopsycholog, behawiorysta)
 • 14:15 - Warsztaty samoobrony – Krav Maga Pomorze
 • 15:30 - Spotkanie z najlepszymi zawodnikami CSIO 5* SOPOT (autografy, wspólne zdjęcia)
 • 17:00 - Pokaz koni Arabskich w strojach orientalnych – pokaz poprowadzi Katarzyna Stawińska
 • NIEDZIELA
 • 10:00 - Pokaz koni Arabskich w strojach orientalnych – pokaz poprowadzi Katarzyna Stawińska
 • 11:00 - Oprowadzanki na kucykach
 • 12:00 - Pokaz psów - Agility
 • 13:00 - Warsztaty taneczne - ZUMBA
 • 14:00 - Pokaz koni Arabskich w strojach orientalnych – pokaz poprowadzi Katarzyna Stawińska

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone