Zamknij

To się nazywa otwarcie sezonu! Sopoccy lekkoatleci z kolejnymi rekordami

14:43, 29.01.2024 .
Skomentuj Fot. Aleksandra Formella - Facebook Fot. Aleksandra Formella - Facebook

Ostatni weekend stycznia obfitował w interesujące starty polskich lekkoatletów w zawodach halowych. Wśród nich warte uwagi są także dokonanie zawodników Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Jakub Szymański fenomenalnie otworzył sezon halowy, uzyskując na zawodach w Łodzi najlepszy wynik w Europie i 3 wynik na świecie w biegu przez płotki na 60 metrów, a Aleksandra Formella w Toruniu ustanowiła najlepszy wynik w historii halowej polskiej lekkoatletyki w biegu na 500 metrów.

W ostatni weekend Jakub Szymański uczestniczył w Orlen Cup Łodź 2024, gdzie uzyskał znakomity wynik na bieżni łódzkiej Atlas Areny. Sopocki zawodnik w eliminacjach uzyskał czas 7.52, czyli trzeci w historii polskiej lekkoatletyki, i został liderem europejskiej listy płotkarzy.

W finale szybszy okazał się jednak Włoch Lorenzo Simoenlli, osiągając czas wynoszący 7.50. Jak przekazał Polski Związek Lekkiej Atletyki, Szymański przyznał później, że chciał w drugiej serii spisać się jeszcze lepiej niż w eliminacjach, ale szyki pokrzyżował mu odstrzelony przez startera falstart.

– Chciałem pobiec jeszcze szybciej, ale zaszkodził mi falstart. Jestem po obozie i czuję, że mam formę, która pozwoli mi pobiec poniżej 7.50 – zapewniał medalista ubiegłorocznych halowych mistrzostw Europy.

Rewelacyjny bieg Aleksandry Formelli

Doskonałym wynikiem może pochwalić się także Aleksandra Formella, która wystartowała w 3. Ogólnopolskich Halowych Zawodach Lekkoatletycznych Toruń 2024, które miały miejsce w ostatnią niedzielę, 28 stycznia. Zawodniczka SKLA w biegu bieg na 500 metrów uzyskała czas 1:09.56, ustanawiając najlepszy wynik w historii polskiej halowej lekkoatletyki. Aleksandra Formella poprawiła tym samym rekord należący do Eweliny Ptak (1:11,40) o 1,84s . Jej wynik jest aktualnie najlepszym tegorocznym wynikiem na świecie.

[ZT]21786[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%