Wygrana z liderem! Piłkarze Ogniwa Sopot pokonali drużynę Startu Mrzezino

09:20, 15.05.2023 .
Skomentuj Fot. materiały prasowe Ogniwa Sopot Fot. materiały prasowe Ogniwa Sopot

W sobotę w ramach 21. kolejki klasy A drużyna Ogniwa Sopot podejmowała na wyjeździe lidera rozgrywek Start Mrzezino. Sopoccy piłkarze na trudnym terenie pokonali gospodarzy 3:2 (2:0), a bramki dla naszej drużyny zdobyli: Maciej Cieślikowski, Rafał Hołtyn i Piotr Wieczorek.

Spotkanie ułożyło się bardzo dobrze dla naszej drużyny. Już po 8. minutach prowadziliśmy 2:0. Najpierw podanie prostopadłe do Rafała Hołtyna zagrał Piotr Ruszkul, a ten uderzył w bramkarza, który odbił piłkę do boku, a piłkę do pustej bramki skierował Maciej Cieślikowski. Następnie ponownie w sytuacji „sam na sam” po podaniu Mateusza Patery znalazł się Rafał Hołtyn, który tym razem pokonał bramkarza gospodarzy.

W drugiej połowie w 60. minucie prowadziliśmy już 3:0. Piłkę w środku pola odebrał Piotr Wieczorek, a następnie pewnym strzałem pokonał bramkarza. Kiedy wydawało się, że Ogniwo kontroluje sytuację na boisku, błąd popełnił bramkarz Jacek Kreft, któremu piłkę odebrał napastnik i zrobiło się 3:1. Do końca spotkania przewagę miał Start, który nawet zdołał zdobyć bramkę na 3:2 w 89. minucie, ale ostatecznie 3 punkty zdobył nasz zespół.

Za tydzień w związku z wycofaniem się z rozgrywek Celtica Reda zespół ma pauzę w rozgrywkach i dopisuje do tabeli 3 punkty.

• Skład: Kreft – Machliński (65. B. Pfeiffer), P. Pfeiffer, Rodnenok, Kosiorek, Cieślikowski (65. Walaszczyk), Patera (74. Galuhn), Wieczorek, Hołtyn, Ruszkul (80. Langowski), Czecholiński (60. Reszka).
  • Trener: Rafał Langowski