Zamknij

Kolejna zmiana trenera Trefl Sopot - Marcin Stefański zastąpi Jukkę Toijalę

08:33, 05.03.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Marcin Stefański został nowym trenerem Trefla Sopot. 36-latek zastąpi na tym stanowisku Jukkę Toijalę. Popularny „Stefan” swój pierwszy mecz poprowadzi w najbliższą sobotę o 14:30, kiedy sopocianie zmierzą się z Miastem Szkła Krosno.

Stefański jest związany z sopockim klubem od sezonu 2009/2010, kiedy to przychodził do ekipy Trefla z Victorii Górnik Wałbrzych. Od tego momentu aż do końca kariery popularny „Stefan”występował w żółto-czarnych barwach, przez ten czas będąc też kapitanem „serca Sopotu”. Nowy trener Trefla oficjalnie zakończył zawodniczą karierę po sezonie 2017/2018, ale w trwających właśnie rozgrywkach raz jeszcze wybiegł na parkiet, by pożegnać się sopocką publicznością. Trzysekundowy występ w spotkaniu z Polskim Cukrem Toruń był dla Stefańskiego symboliczny, bo dzięki temu meczowi zainaugurował on swój dziesiąty sezon w barwach „serca Sopotu”. W tym dniu koszulka z numerem 10 została zastrzeżona i na stałe zawisła pod dachem ERGO ARENY. Po zakończeniu kariery 36-latek pełnił rolę Dyrektora ds. Rozwoju Młodzieży i Współpracy z Mediami, a także współpracował jako szkoleniowiec z młodzieżowymi drużynami Trefla. Teraz „Stefan” zadebiutuje w ukochanym klubie w nowej roli – pierwszego trenera. Łącznie Stefański rozegrał w żółto-czarnych barwach ponad 300 meczów, dwukrotnie zdobył Puchar i Superpuchar Polski, wywalczył również dwa medale PLK.

– Marcin od wielu lat jest jedną z twarzy naszego klubu, osobą jednoznacznie kojarzoną z Treflem, doskonale znającym zarówno drużynę, jak i środowisko sopockiego basketu. To człowiek cieszący się ogromnym szacunkiem wśród koszykarzy występujących w naszym zespole, z wieloma z nich współpracował w ostatnich sezonach jako kapitan „serca Sopotu”. Marcin jest w pełni oddany sprawom Trefla, cały czas pozostaje blisko drużyny, utrzymuje też kontakt z zawodnikami i sztabem trenerskim. Celem postawionym przed „Stefanem” jest zmiana gry drużyny i poprawa sytuacji w tabeli już w najbliższych tygodniach. Dziękuję również trenerowi Jucce Toijali za pracę z naszym zespołem w ostatnich miesiącach  – mówi Marek Wierzbicki, prezes Trefla Sopot.

 

Sztab szkoleniowy Trefla pozostanie bez zmian, asystentem „Stefana” będzie Krzysztof Roszyk, za przygotowanie fizyczne nadal odpowiada Tobiasz Grzybczak, a fizjoterapeutą jest Patryk Bieda.

  • Debiut Marcina Stefańskiego w roli szkoleniowca nastąpi w sobotę o godzinie 14:30, podczas meczu z Miastem Szkła Krosno. Bilety na to spotkanie dostępne są na stronie sercesopotu.pl

– To dla mnie duże wyzwanie, na pewno sytuacja nie jest łatwa, co widać w tabeli, ale wierzę, że podołam i pozytywnie wpłynę na zespół. Myślę, że każdy z nas w klubie widzi, że nasza drużyna ma wyższy potencjał niż obecnie zajmowane miejsce. Po tym jednak co się dzieje w tym sezonie najważniejsze jest, żeby to zespół uwierzył siebie, w swoje umiejętności i pokazał, że potrafi wygrywać. Chcę pomóc chłopakom w tym, żeby podnieśli się i zaprezentowali się najlepszej strony – mówi Marcin Stefański, nowy trener Trefla Sopot.

 

źródło inf/ za zgodą: Trefl Sopot 

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone