Drugie sparingowe zwycięstwo. Trefl Sopot – Twarde Pierniki Toruń

14:48, 30.08.2022 . Aktualizacja: 14:48, 30.08.2022
Skomentuj Fot. Trefl Sopot Fot. Trefl Sopot

W drugim meczu sparingowym Trefl Sopot pokonał Twarde Pierniki Toruń 101:72 (32:18, 26:19, 22:17, 21:18). Najwięcej punktów dla żółto-czarnych zdobył Rolands Freimanis (21), zaś spotkanie z double-double zakończył Jakub Coulibaly (12 punktów i 15 zbiórek).

Rywalizacja w hali treningowej ERGO ARENY była przedsmakiem inauguracji Energa Basket Ligi – już 24 września obie drużyny zmierzą się w Arenie Toruń w premierowej walce o ligowe punkty 2022/2023. Od początku meczu towarzyskiego to zespół Żana Tabaka był stroną przeważającą. Obrona na całym parkiecie oraz dobra skuteczność pozwoliła nam już po 10 minutach gry prowadzić różnicą czternastu punktów. W drugiej kwarcie sopocianie dorzucili kolejne siedem oczek do różnicy i na przerwę schodzili przy wyniku 58:37.

Po zmianie stron Trefl nadal kontrolował przebieg gry. Nasz zespół dominował „na desce”, gdzie szczególnie wyróżniali się Kuba, Rolands oraz Sebastian Rompa, a także zdecydowanie lepiej czuł się za linią 6.75 metra. Żółto-czarni trafili dokładnie połowę swoich prób (19/38), a liderem drużyny pod tym względem był Błażej Kulikowski – wszystkie pięć rzutów za trzy 20-latka kończyło się sukcesem. Ostatecznie gospodarze po raz drugi przekroczyli barierę zdobytych 100 punktów w preseasonie i pokonali Twarde Pierniki Toruń różnicą dwudziestu dziewięciu oczek.

• Trefl Sopot: Freimanis 21 (8 zb.), Kolenda 17, Kulikowski 15, Pluta 13, Coulibaly 12 (15 zb.) oraz Watson 12, Rompa 7 (8 zb.), Malesa 2, Toczek 2, Gurtatowski 0, Jaszczerski 0, Olechnowicz 0

Źródło: Trefl Sopot