Kolejne medale i awans na mistrzostwa: sukces sportowców z Sopotu

13:11, 14.06.2022 . Aktualizacja: 13:14, 14.06.2022
Skomentuj Fot. Facebook, SKLA Sopot Fot. Facebook, SKLA Sopot

Sukcesem dla Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego zakończyły się trwające w Suwałkach (09-11.06.22) 98. PZLA Mistrzostwa Polski. Zawodnicy wrócili do miasta z medalami. Część z nich pobiła rekordy życiowe oraz wypełniła niezbędne minimum do udziału w imprezach międzynarodowych.

Z wyniku zadowolona może być przede wszystkim Anna Kiełbasińska. Wicemistrzyni olimpijska z Tokio zdobyła srebrny medal w biegu na 400 metrów. Wywalczyła także bezpośredni awans na Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy w biegach indywidualnych na 400 metrów i sztafetowych 4x400 metrów. Medale zdobyli także:

• Jakub Szymański - srebrny medal w biegu na 110 metrów przez płotki, bezpośredni awans na Mistrzostwa Europy - uzyskanie normy kwalifikacyjnej 13.50 s, być może udział w Mistrzostwach Świata na podstawie rankingu,
  • Emilia Kusy - brązowy medal w skoku o tyczce, obrona pozycji z zeszłego roku.

Sopoccy lekkoatleci otrzymają szansę na międzynarodowy sukces już w lipcu. W dniach 15-24.07 rozegra się walka o medale mistrzostw świata. Z kolei od 15 do 21.08 w Monachium trwać będą 25. Mistrzostwa Europy.