Fenomenalne regaty w Houston! Sopocianin wicemistrzem świata

12:15, 09.05.2022 . Aktualizacja: 12:16, 09.05.2022
Skomentuj Uroczystość zakończenia regat. Fot. Klub Żeglarski UKS Navigo - Facebook Uroczystość zakończenia regat. Fot. Klub Żeglarski UKS Navigo - Facebook

Jakub Surowiec, reprezentujący UKS Navigo Sopot, wywalczył drugie miejsce podczas Mistrzostw Świata A-class w Houston w USA.

W tym roku międzynarodowe mistrzostwa w wyścigach katamaranami klasy A trwały od 29 kwietnia do 6 maja. Zawody odbywały się w Houston w Teksasie. Dla przedstawiciela UKS Navigo Sopot była to okazja do wyjątkowo udanej rywalizacji. Sopocki zawodnik zdobył srebrny medal we flocie Foiling, ustępując jedynie Ravi'emu Parentowi z USA. Za sopocianinem uplasował się z kolei Riley Gibbs (USA), zajmując trzecią lokatę.

Mistrzostwa świata okazały się także owocnym czasem dla innego sopockiego zawodnika. Jacek Noetzel zajął 9. miejsce w zawodach, ustępując poza podium jedynie Bruce'owi Mahoney'owi (USA), Emmanuelowi Dode (Francja), Stevenowi Brewinowi (Australia) oraz Darrenowi Bundockowi (Australia).

Z pełnymi wynikami 2022 Beacon Group A-Class World Championship można zapoznać się tutaj - kliknij i sprawdź.